Njegov protikandidat Bruno Brajdič, ki ga je predlagalo romsko društvo Romi gredo naprej, je zbral 18 glasov, je pojasnil Andrej Struna z Državne volilne komisije. Volilna udeležba je bila 100-odstotna.
V volilnem imeniku 41 volilnih upravičencev
V posebni volilni imenik romske skupnosti v občini Grosuplje je bilo vpisanih 41 volilnih upravičencev, naknaden vpis pa je bil mogoč tudi danes, a le za tiste polnoletne Rome, ki so pred zaključitvijo volilnega imenika na območju grosupeljske občine imeli stalno prebivališče. Na predčasnih volitvah, ki so potekale pretekli torek, sredo in četrtek, je svoj glas oddalo šest volilnih upravičencev.
Zakon je občino Grosuplje že pred lokalnimi volitvami leta 2002 določil kot eno izmed 20 občin, ki so dolžne na svojem območju živeči romski skupnosti zagotoviti pravico do predstavnika v občinskem svetu. Pozneje je obveznost občine potrdilo tudi ustavno sodišče, vendar se to ni zgodilo. V skladu z zadnjo novelo zakona o lokalni samoupravi je volitve zdaj razpisala Državna volilna komisija, grosupeljski občinski svet pa se je znova obrnil na ustavno sodišče.
Ali bo svetnik res dobil svoj sedež?
Vprašanje je, ali bo novi svetnik tudi res dobil svoj sedež v občinskem svetu, saj občina državi očita vmešavanje v njene zadeve, saj je volitve namesto občinske uprave izvedla kar Državna volilna komisija.
Hudorovca je sicer predlagala skupina volivcev, Brajdič pa je kandidat romskega društva Romi gredo naprej.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje