Po stališču Evropskega parlamenta naj bi se namreč premikanje ure v EU-ju letos končalo, končno odločitev za zimski ali poletni čas pa je ta prepustil članicam.
Vendar pa je epidemija covida-19 to vprašanje tako v Sloveniji kot v drugih članicah potisnila v ozadje. Slovenska vlada je leta 2018 načeloma podprla predlog direktive za ukinitev premikanja ure, a pod pogojem, da se na ravni EU-ja zagotovi mehanizem in ustrezen rok za koordiniran prehod na usklajen čas.
Bolj naklonjeni poletnemu času
Javno posvetovanje, ki ga je Bruselj izvedel v letu 2018, je pokazalo, da smo Slovenci tako kot Portugalci, Ciprčani in Poljaki bolj naklonjeni poletnemu času.
A po pojasnilu ministrstva za infrastrukturo je v Sloveniji standardni čas srednjeevropski čas, ki ustreza zimskemu času. Če bi ukinili premikanje ure na poletni čas, bi tako skozi vse leto na podlagi zakona o računanju časa obveljal standardni zimski čas.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje