Prvak Zaresa Gregor Golobič je v oddaji Odmevi še enkrat spomnil, da banka, ki je dobila poroštvo države, zdaj reprogramira posojila. Zato meni, da mora država kot lastnica NLB-ja ukrepati. Golobič se tako sprašuje, katero podjetje je še deležno takih bonitet, ukvarjanje politike s takimi primeri pa se mu ne zdi tako problematično, saj se podobno dogaja tudi v drugih državah.
Katarina Kresal se z Golobičem ne strinja. Dejala je, da ji kot ministrici in predsednici koalicijske stranke ni nikoli "padlo na pamet", da bi ocenjevala konkretne posle. Po njenem mnenju mora država proti krizi delovati tako, da omogoča delovanje gospodarstva.
DeSUS za odstop celotne uprave in nadzornega sveta
Predsednik DeSUS-a Karl Erjavec pa meni, da bi morala odstopiti celotna uprava NLB-ja, ne le Draško Veselinovič. "Odločitev o podaljšanju kreditov ni bila dobra in je v nasprotju s sklepi vlade, zlasti v teh časih," je pojasnil in dodal, da v primeru velikih podjetij banke vedno ravnajo enako, ko gre za mala ali srednja podjetja pa delijo posojila pod strogimi pogoji.
Golobič je dodal, da pri tem ne gre za velika, temveč fiktivna podjetja, ki samo izčrpavajo banke. "To so podjetja, ki postavljajo pod vprašaj prihodnost realnih podjetij, realnih zaposlenih," je opozoril.
Potrč: Ne rešujmo tega v javnosti
Mirana Potrča iz SD-ja pa moti, da koalicijske stranke, namesto da bi težave reševale med seboj, te rešujejo v javnosti. "Nad tem se potem naslajajo tisti, ki koaliciji ne želijo dobro," je dejal Potrč. Sicer pa tudi on pričakuje ukrepanje vlade, a šele, ko se ugotovi dejansko stanje.
NLB: Tema dneva
Na Veselinovičevo odločitev, da daje odstopno izjavo, so se sicer odzvale tako koalicijske kot opozicijske stranke.
- Veselinovič ponudil odstop
- Golobič: Izvorni greh sega v čas Janše
V SLS-u in SDS-u so odločitev o odstopni izjavi Veselinoviča pričakovali. Prvak SNS-a Zmago Jelinčič to vidi tudi kot možnost, da se reši koalicija, podobnega mnenja pa je tudi Jakob Presečnik iz SLS-a, saj je pojasnil, da je zadeva povzročila prevelik zaplet v koaliciji, ki bi ga z odstopom lahko razrešili.
Na koalicijska trenja se je odzval tudi prvak največje opozicijske stranke Janez Janša (SDS). Zavrnil je namigovanja o razpadu koalicije in predčasnih volitvah in spore označil za boj za funkcije in pozicije.
Janša sicer dopušča možnost zamenjave v vladi, in sicer naj bi bil funkciji ministra za finance vedno bližje Mitja Gaspari. "Ko bo Zares dobil svoje v koaliciji, ne bo več grozil z izstopom," je poudaril Janša.
S. Z.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje