Po mnenju predsednika Zveze svobodnih sindikatov Slovenije Dušana Semoliča slovenska podjetja uničujejo nesposobni nazorni sveti in uprave, ne pa višina odpravnine v primeru odpusta delavca. Sindikat zato nasprotuje nameri vlade, da bi v okviru izhodne strategije s kombinacijo ukrepov (nižje odpravnine, omejitev socialnih prispevkov navzgor) zvišali minimalno plačo.
Medtem ko menedžer lahko prejme odpravnino v višini 24 poslanskih plač, pa delavska odpravnina lahko znaša zgolj deset delavskih plač, tudi če pri istem delodajalcu dela 40 let, je kot primer izpostavil Semolič.
"Kdo uničuje podjetja? Nesposobni menedžerji"
Podjetij ne uničujejo odpravnine, se je Semolič odzval na izjavo ministra za delo, družino in socialne zadeve Ivana Svetlika, da odpravnine za delodajalce predstavljajo izjemno visok strošek, ki lahko podjetje tudi potopi. Izvršni sekretar ZSSS-ja Andrej Zorko meni, da ministra Svetlika bolj kot družina in socialni položaj skrbi kapital. "Ko nekateri menedžerji dobijo tudi milijon evrov odpravnine, pa jih to ne moti; nihče ne reče, da to uničuje podjetja," je dejal Semolič.
V zvezi z namero, da bi socialne prispevek omejili navzgor, pa Semolič opozarja, da bi to pomenilo odpravo solidarnosti, poleg tega pa bi se povečali neto prejemki najbolje plačanih.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje