Analiza vzorcev, odvzetih pred 14 dnevi, kaže, da je bakterija prisotna na celotnem inštitutu, vendar v nizkih koncentracijah. Po besedah Rudolfa ni vzroka za preplah, saj pacienti načeloma niso ogroženi. Inštitut bo še naprej izvajal poostrene ukrepe, okužb pa tudi v prihodnje ne pričakujejo.
Trditve zdravstvenega inšpektorata, da obvladovanje legionele ni bilo sistematično, je zavrnil z besedami, da bi moral za pravilno izvedbo toplotnih šokov, s katerimi bi uničili bakterijo, poskrbeti izvajalec, v končni fazi pa investitor - ministrstvo za zdravje.
Bitka z bakterijo še ni dobljena
Legionela je zaradi slabšega imunskega sistema za okužene z rakom še posebej nevarna. V novi stavbi Onkološkega inštituta so se z njo spopadali že pred meseci, ko je inšpekcija vodstvu naložila takojšnjo odpravo bakterije iz vodovodnih cevi, ker pa bakterija kljub vsemu ni bila odstranjena, še globo 1.670 evrov.
Za rakom sicer vsako leto umre 5.000 ljudi, umrlo pa bi jih vsaj 1.000 manj, če ne bi bilo prostorske stiske, če bi imeli več obsevalnih naprav, več operacijskih miz, brezplačna biološka zdravila in če bi bil dokončan nov onkološki inštitut, poroča Televizija Slovenija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje