V opoziciji bomo konstruktivni, a kritični, če bo prihajalo do posegov v demokratične vrednote, napovedujejo v strankah levo od sredine.
"Imamo svoje vrednote, zavedamo se demokratičnega procesa, bomo trdna opozicija," je dejal vodja poslanske skupine SD-ja Matjaž Han.
"Nobenega strahu ni, da bi se LMŠ izgubil v opoziciji. In verjamem, da bomo kakovostna opozicija, ki bo temeljila na spoštovanju, dialogu, kulturnem dialogu in pa argumentih," zagotavlja vodja poslanske skupine LMŠ-ja Brane Golubović.
"Od tega dne si bomo še toliko bolj odločno prizadevali za obrambo demokratičnih standardov, socialne države, podnebne pravičnosti. In lahko nas pričakujete v prvih vrstah v opoziciji," napoveduje Luka Mesec iz vrst Levice.
"Moramo dati tej vladi možnost. Morda nas celo preseneti v pozitivno smer, pozitivna presenečenja so vedno mogoča. Mi si predvsem želimo, da hitro zagrabi za delo," pa o novi vladi pravi vodja poslanske skupine SAB-a Maša Kociper.
Na levem polu so se očitno zdaj pripravljeni pogovarjati o tesnejšem sodelovanju, kar je predlagal SD.
Več posluha za predloge koalicije pod Janševim vodstvom pa bo očitno imel SNS. "Njegove usmeritve so v marsičem zelo podobne, kot so naše, nekatere ideje pa je pobral tudi od nas," tako pravi predsednik stranke SNS Zmago Jelinčič.
Še zmeraj pa ni jasno, ali se bo v parlament vrnil odhajajoči zunanji minister in nekdanji predsednik SMC-ja Miro Cerar, ki je v ponedeljek protestno izstopil iz stranke. Če se bo Cerar odpovedal poslanskemu mandatu, bo v parlamentu ostal Jani Möderndorfer, ki prav tako nasprotuje Janševi vladi.
"Človeku, ki je zlorabil sistem in položaj – večkrat, ne enkrat – se preprosto ne da zaupati," je bil oster.
Prav Möderndorfer vodi komisijo, ki preiskuje domnevno nezakonito financiranje SDS-a, svojega dela pa komisija še ni končala.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje