Pritožniki (poleg krajevnih skupnosti Mirna in Ankaran še Neodvisni strokovni odbor za ustanovitev Občine Mirna in Pobuda za ustanovitev Občine Ankaran) poudarjajo, da izpolnjujejo vse pogoje za ustanovitev dveh novih občin. Pri tem opozarjajo na svoje ustavne pravice - na izide referendumov z dne 8. novembra 2009, ko so se prebivalci Mirne in Ankarana jasno izrekli za ustanovitev samostojnih občin - in na izpolnjevanje vseh veljavnih pogojev po zakonu o lokalni samoupravi.
"O občini Mirna pripomb skoraj ni bilo"
"Po razglasitvi neuradnih referendumskih izidov sem rekla, da tako odločnega ZA ne morejo spregledati niti v vladi niti v državnem zboru, a sem se zmotila. Ker smo dobili možnost, da se o svoji občini odločamo na referendumu in ker smo svojo voljo tam jasno pokazali tako z visoko volilno udeležbo kot z odločno večinskim ZA, je prav, da svet krajevne skupnosti izkoristi vse pravne možnosti, da bi naša volja ne bila prezrta," je ob tej priložnosti povedala predsednica sveta Krajevne skupnosti Mirna Barica Kraljevski.
Dodala je, da njihova krajevna skupnost izpolnjuje vse pogoje, ki jih določa veljavna zakonodaja in spomnila, da o morebitni občini Mirna pripomb oziroma mnenj v DZ-ju skorajda ni bilo slišati. "A ker smo bili v paketu, nas je doletela ista usoda kot Ankarančane, okrog katerih so se mnenja najbolj kresala," je sklenila.
"Upamo na sprejetje ločenega zakona o ustanovitvi občine Mirna"
Podobno je bilo tudi sporočilo predsednika Neodvisnega strokovnega odbora za ustanovitev Občine Mirna Antona Kotarja: "Ankaran je izbral pravno pot, ki ji sledimo, ker smo v paketu. Mislim pa, da je za Mirno prava tudi tista druga, paralelna pot, tako da upam, da bo državni zbor našo referendumsko voljo z obravnavo in sprejetjem ločenega zakona o ustanovitvi Občine Mirna in določitvi njenega območja čim prej potrdil."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje