Projekt, v katerem so prostovoljke šivale naglavne rutke za otroke s težkimi zdravstvenimi težavami, je povečal ozaveščenost o potrebah teh otrok ter omogočil prijaznejše okolje za njihovo zdravljenje in okrevanje.
Nazive in priznanja podeljuje Mladinski svet Slovenije, prostovoljce pa je v predsedniški palači gostila predsednica republike Nataša Pirc Musar. V nagovoru je dejala, da so prostovoljke in prostovoljci srce in duša naše družbe ter se prostovoljcem zahvalila za njihovo delo.
"Prostovoljstvo ne le, da krepi našo družbo, temveč gradi mostove med ljudmi in spodbuja razumevanje ter povezanost, predvsem pa nam prav vi dajete upanje v humanost, še več, vsak dan nam kažete ta najlepši obraz človeka," je povedala.
Predsednica mladinskega sveta Eva Kotnik pa je dejala, da skrbno in nesebično delovanje prostovoljcev navdihuje in navdaja s pozitivno energijo. "Zato smo vam, dragi prostovoljci, prav vsak dan hvaležni in prav je, da je vaše dobro delo prepoznano in priznano," se je zahvalila zbranim.
Naj prostovoljci v treh starostnih skupinah so postali Larisa Brumen in Matic Štemberger, Lina Buršič in Domen Bolta ter Justina Cvetko in Anton Mlinarič.
Naziv naj mladinski voditelj je prejel Nejc Kurbus za predano vodenje dejavnosti za mlade, ki jih je izvajal v okviru Združenja slovenskih katoliških skavtinj in skavtov. Nagrado za naj mladinski projekt pa je prejel projekt Spomni se name, ki je spodbudil zavest o pomenu humanitarnega dela in povečal solidarnost v družbi, organizirali pa so ga v Združenju slovenskih katoliških skavtinj in skavtov.
Priznanja za posebne dosežke pa so dobile prostovoljke društva Koroški medgeneracijski center za izjemno spodbujanje prostovoljstva na Koroškem, Zavod za razvijanje in izvajanje podpornih storitev za samostojno življenje za projekt Igrajmo se, spoznajmo se, ki je prispeval k spodbujanju raznolikega sobivanja v družbi ter skavtinja Hana Lobnik za aktivno prostovoljstvo na mednarodni ravni, ki ga je izvajala pod okriljem Združenja slovenskih katoliških skavtinj in skavtov.
Na natečaj je letos prispelo 65 prijav, 15 za projekte in 50 za posameznike.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje