Spremenjena zakonodaja daje po novem centrom za socialno delo več prostega preudarka pri upoštevanju nepremičnine, v kateri posameznik ne živi in za katero je mogoče sklepati, da si s to nepremičnino začasno ne more zagotoviti preživetja zaradi okoliščin, na katere ne more vplivati - denimo nasilje v družini, nezmožnost razpolaganja z nepremičnino, ki je predmet sodnega postopka, in podobno.
Spremembe pri otroških dodatkih
V dohodek družine se ne bo več vštel celoten otroški dodatek, zvišal se bo tudi znesek premoženja, ki se ne upošteva pri pridobitvi denarne socialne pomoči - za samsko osebo v višini treh minimalnih dohodkov (torej 795,66 evra neto), za družino pa v višini treh minimalnih dohodkov družine, vendar največ 2.500 evrov neto.
Višji dodatek za enostarševske družine
Prav tako bodo lahko po novi zakonodaji vse enostarševske družine uveljavljale višji dodatek na otroka, ki se zvišuje z 10 odstotkov na 20 odstotkov osnovnega zneska minimalnega dohodka, med drugim napoveduje strokovna sodelavka Mateja Apohal iz odvetniške pisarne Zidar Klemenčič, ki ponuja brezplačno pravno pomoč v okviru projekta Boter.si Zveze prijateljev mladine Moste - Polje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje