Po besedah poslanca SDS-a Marka Pogačnika je sporen 5. člen zakona o izvrševanju proračuna. Ta po njegovih besedah govori o prodaji terjatev države. "Ta člen predvideva, da terjatev države ni treba vključevati v program odprodaje njenega finančnega premoženja, in sicer posameznih terjatev v višini sedem milijonov evrov," je pojasnil v izjavi za javnost.
Dodal je, da so bili v SDS-u nad tem predlogom presenečeni, zato so tudi vložili amandma, v katerem bi se posamezne terjatve zmanjšale na pol milijona evrov in v celotni prodaji na pet milijonov evrov. Čeprav je bil državni sekretar Metod Dragonja na zaprti seji pripravljen razkriti, za terjatev do katerega podjetja gre, koalicija ni želela podpreti za javnost zaprte seje, zato ni bilo razkrito, do katerega podjetja ima država terjatev v višini sedem milijonov evrov.
Ob tem je SMC-ju in njenemu predsedniku Miru Cerarju očital, da ne spoštuje tega, kar je zagovarjal pred volitvami - etičnosti, moralnosti in preglednosti. "Od opozicije pričakujejo, da bomo podprli bianco menico za sedem milijonov evrov posameznih terjatev in 30 milijonov evrov celotnih terjatev," je povedal poslanec SDS-a in dodal, da so nad takim načinom dela ogorčeni.
Obremenitev študentskega dela – gasilska akcija
Poleg tega so se v SDS-u odzvali na predlog novele zakona za uravnoteženje javnih financ, ki prinaša spremembe na področju študentskega dela. Po njihovem mnenju je njen namen zgolj udariti po žepih študentov in dijakov. "To je gasilska akcija, kako čim bolj molsti denar od dijakov in študentov in ga dati v proračun," je na današnji novinarski konferenci dejal poslanec SDS-a Andrej Čuš.
Poleg tega je po njegovih besedah "neresno, da bodo dijaki in študentje plačevali za pravice, za katere 90 odstotkov mladih meni, da ne bodo nikoli upravičeni do njih," je dejal. Veliko bi po njegovem mnenju lahko privarčevali že tako, da bi bil posrednik študentskega dela le zavod za zaposlovanje. Ta namreč že danes lahko izdaja študentske napotnice, je pojasnil.
Prav tako se v SDS-u ne strinjajo z nižanjem koncesijskih sredstev za štipendije. "To je nesprejemljivo," je dejal. Reformi študentskega dela pa, kot je poudaril, nasprotuje tudi Združenje delodajalcev Slovenije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje