"Tujega nočemo, svojega ne damo!" je Popovič poimenoval novo civilno iniciativo, s katero se bo zavzemal za celovitost občine Koper, in napovedal, da bodo s podporniki zahtevali razpis naknadnega zakonodajnega referenduma, na katerem bi o smiselnosti nastanka novih občin odločali vsi slovenski volivci. V ta namen so zbrali že 1.000 podpisov podpore, do torka naj bi jih še preostalih 2.500, je za TV Slovenija poročala Elen Batista Štader.
Popovič: Ustanovitev občine ni skladna z ustavo
Koprski župan je prepričan, da bo boj dobil. Med drugim že zato, ker je po njegovem ustanovitev občine Ankaran v neskladju z ustavo.
Razmere postajajo nevarne, dogajanje komentirajo ustanovitelji občine Ankaran. Ker bodo v torek o zakonu o ustanovitvi občin Ankaran in Mirna, ki ga je ta teden sprejel DZ, odločali tudi v državnem svetu, državnike svetnike prosijo, naj ne sprejmejo veta in ne podprejo naknadnega referenduma.
Ankarančani: Svetniki, ne sprejmite veta!
Če državni svet namreč sprejme veto na zakon, bo moral DZ o njem odločati še enkrat, pri čemer za potrditev zakona ne bo več dovolj navadna, temveč absolutna večina, torej 46 glasov.
Svetnike in poslance z javnim pismom prosijo, da veta ne sprejmejo.
Ankarančani so si svojo občino izborili z lanskim referendumom
Ankarančani so ustanovitev svoje občine oz. ločitev od občine Koper na referendumu lani podprli s prepričljivo večino.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje