Poslanci SDS-a so v torek vložili zahtevo za izredno sejo, pri čemer je vodja poslanske skupine Jože Tanko prepričan, da ta točka na redno sejo ne more biti uvrščena. Še več, Gantarja je vprašal tudi, ali še velja člen ustave, skladno s katerim mora predsednik parlamenta na zahtevo četrtine poslancev sklicati izredno sejo. Ker Gantar tega ni storil, mu je očital kršenje ustave in parlamentarnega poslovnika.
Predsednik DZ-ja Gantar je na to odgovoril, da je predlog njegove razrešitve kolegij že prejšnji teden uvrstil na redno majsko sejo, zato zahteve za sklic izredne seje ni mogoče upoštevati. Dveh sej z identično točko pač ni mogoče sklicati, je dejal.
Na Tankove očitke je Gantar odgovoril, da gre za neresnice, zavestno dezinterpretacijo in maličenje slovenskega ustavnega reda za politične cilje.
Si je Gantar za obrambo vzel preveč časa?
Zapletlo se je tudi pri določitvi časa za razpravo o Gantarjevi razrešitvi, saj si je ta rezerviral uro časa, da odgovori na očitke, Tanka pa je zanimala poslovniška podlaga za tako odločitev, saj naj bi bil tak časovni okvir običajno namenjen predstavnikom vlade.
A predstavniki drugih poslanskih skupin, vključno z SNS-om, ki je sopredlagatelj Gantarjeve razrešitve, so opozarjali, da mora imeti predsednik DZ-ja možnost odgovoriti na očitke.
Na tokratni seji, ki se bo začela v ponedeljek in končala v petek, poslanci ne bodo razpravljali o ustanovitvi občin Ankaran in Mirna, kar so predlagali v LDS-u.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje