Skupina protestnikov, ki se je zbrala na pobudo neformalne študentske iniciative za pravico do splava, je polepila vhod ministrstva s plakati, na katerih je izrazila nasprotovanje predlaganim ukrepom za zmanjšanje števila splavov.
Izrazili so zaskrbljenost "za stanje demokracije v deželi, kjer en dan deportirajo Rome, naslednji ukinjajo pravico do splava". Strategija za dvig rodnosti v Sloveniji je v 21. stoletju v posmeh temeljnim človekovim pravicam do samodejnega odločanja o lastnem telesu in enakopravnosti žensk na splošno, so še navedli.
Predstavitev strategije
V okviru zmanjšanja števila splavov v okviru Strategije za dvig rodnosti je predvideno, da bodo pristojni organi poostrili standarde zdravniške komisije, ki obravnava predlagane splave.
Država bi krila stroške splava samo, če je ta po presoji zdravniške komisije nujen za zdravje nosečnice. V nasprotnem primeru pa bi se prekinitev nosečnosti izvedla na stroške nosečnice.
Damjan Kos iz Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije je za MMC pojasnil, da bi morala posamezna nosečnica za najpogostejšo obliko splava odšteti 103.447,12 tolarjev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje