Nekdanji prvi mož policije Boštjan Lindav. Foto: BoBo
Nekdanji prvi mož policije Boštjan Lindav. Foto: BoBo

Namesto ovadbe pa je predsednik komisije, poslanec Svobode Aleš Rezar, na policijo posredoval zgolj dopis, s katerim policijo seznanja s sklepom državnega zbora, ki jim ga odstopa v pristojno reševanje.

Vmesno poročilo preiskovalne komisije, ki so ga poslanci sprejeli konec januarja, je predsednika vlade Roberta Goloba povsem razbremenilo očitkov o njegovem vpletanju na datum aretacije ruskih vohunov.

Koalicijski glasovalni stroj pa je kljub nekaterim nasprotovanjem znotraj koalicije preiskovalni komisiji tudi naročil, naj organom pregona naznani sum, da je Boštjan Lindav storil kaznivo dejanje krive izpovedbe, zoper Tatjano Bobnar pa naj pred pristojnim organom "sproži postopek varnostnega preverjanja in zavrnitve izdaje dovoljenja" za dostop do zaupnih podatkov.

Dobre tri mesece po sprejetju sklepov pa predsednik komisije Aleš Rezar namesto ovadbe na policijo pošilja dopis, v katerem jih samo seznanja, kakšne sklepe je državni zbor sprejel in da jim jih odstopa v pristojno reševanje.

Rezar takšno odločitev utemeljuje s tem, da se je želel izogniti očitkom opozicije o nepristranskosti, pričakuje tudi, da bodo policisti sami podali oceno sumov kaznivih dejanj.
Neuradno pa naj bi se za tak korak odločil po pritiskih z vrha stranke, kjer si želijo izogniti novim spopadom med uradom predsednice republike in kabinetom predsednika vlade.

Nekateri pa ocenjujejo, da ovadbe ni spisal zato, ker se zaveda, da je tudi kriva kazenska ovadba kaznivo dejanje.

Aleš Rezar ni ovadil Boštjana Lindava