"Tukaj smo zato, ker vemo, da otrok potrebuje skrbna in ljubeča mamo in očeta. Otrok potrebuje mamino in očetovo toplino, mamin in očetov zgled, njuno pozornost, moško in žensko vzgojno in razvojno dimenzijo," je na shodu Civilne iniciative za družino in pravice otrok dejal njen vodja Aleš Primc. Zbrani so poslance pozvali, naj v četrtek t. i. kompromisno različico družinskega zakonika zavrnejo.
Če bo sprejeta, naj kar poslanci poravnajo račun za referendum, je pozval Primc in dodal, naj se družinska ustava osredotoči na pravice in koristi otrok ter z njimi ne eksperimentira.
Pogovor z Alešem Primcem (Iniciativa za družino) in Mitjo Blažičem (Za vse družine).
.
Homofobični napad sredi Ljubljane.
Primc je v uvodnem govoru izrazil prepričanje, da otrok potrebuje ljubečega mamo in očeta, ki se pri vzgoji dopolnjujeta. To je otrokova največja korist in največja pravica, ki mu je ne sme vzeti niti država, saj je dana po naravi, je nagovoril zbrane.
"Podpiram cilje in prizadevanja Civilne iniciative za družino in pravice otrok in vas vse, ki ste se danes zbrali pred Državnim zborom Republike Slovenije, da mirno in dostojanstveno izrazite svojo upravičeno zahtevo po varstvu družine. Naj ta današnji klic slišijo in upoštevajo tisti, ki nam pišejo zakone," je v izjavi udeležencem shoda v podporo družini zapisal ljubljanski nadškof Anton Stres.
Dodal je še, da je "družina, zgrajena na zakonski zvezi med možem in ženo, temeljna osebna in družbena vrednota, brez katere ni prihodnosti ne za narod, ne za državo, ne za Cerkev, in zato si zasluži vso našo podporo ter obrambo. Katoliška cerkev v Sloveniji podpira družino in si prizadeva, da bi ji bila s svojo zakonodajo ustrezno naklonjena tudi država."
"Zakonik je družinska ustava"
"Tukaj smo tudi zato, da naših otrok po šolah ne bodo prepričevali, da niso pravega spola in da si morajo svoj spol šele izbrati ali pa da naj s svojo spolno usmerjenostjo eksperimentirajo. Žal se tudi to že dogaja po naših šolah brez soglasja in vednosti staršev," je na shodu izjavil Primc. Zakonik, ki ga zaradi urejevanja temeljnih odnosov in družin imenuje tudi družinska ustava, mora izražati predvsem temeljne potrebe in pravice otrok ter preprečevati takšna eksperimentiranja, je pozval.
Kaj je prava tema ukrepov družinske politike?
Primc je izpostavil težavnost vzgajanja, saj vse zahtevnejši življenjski ritem, vse daljše službe prinašajo vse manj časa za vzgojo. Številni starši so po drugi strani brez službe, potrošniški svet pa otroke že zgodaj vleče iz družinskega kroga. V družinah je tudi mnogo ločitev, trpljenja, sporov zaradi dediščine, starostni onemoglosti prepuščenih starostnikov. To bi morala biti prava tema ukrepov družinske politike, je zatrdil Primc.
"T. i. kompromis je marketinška poteza vlade"
Po njegovem prepričanju je nova, t. i. kompromisna različica zakonika le marketinška poteza in poskus, da se javnost pripelje "žejno čez vodo". "Predlog, ki ne spoštuje mame in očeta, ne more biti kompromis," je dejal ter poslance v DZ-ju pozval, naj v četrtek glasujejo proti.
Primc: Referendum naj plačajo poslanci
Če pa poslanci sporni zakonik kljub vsemu sprejmejo, v iniciativi pričakujejo, da bodo stroške referenduma plačali tisti poslanci, ki bi glasovali za, iz svojega žepa. Demokracija je izraz volje ljudstva in prav je, da poslanci začnejo sprejemati odgovornost za svoje odločitve v nasprotju z voljo ljudstva. Kaj pa, če bo zakonik zavrnjen? Primc predlaga spreminjanje ustave.
- zakonska zveza življenjska skupnost ene žene in enega moža z namenom zasnovanja družine;
- skupnost moškega in ženske najboljše okolje za razvoj in vzgojo otroka;
- postopki umetne oploditve namenjeni izključno premagovanju neplodnosti para ženske in moškega;
- t. i. nadomestno materinstvo v Sloveniji prepovedano.
Opredelili bi tudi pomen vzgoje za družinsko življenje v osnovnih in srednjih šolah.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje