Pomoč je bila namenjena tistim, ki so zaradi življenjskih razmer prikrajšani za zdrav in spodbuden razvoj, so sporočili z ZPM-ja Ljubljana Moste - Polje.
Poudarili so, da se povečuje delež otrok, ki prihajajo iz družin, v katerih so starši delovno aktivni, ampak kljub temu ne zmorejo poravnati mesečnih obveznosti. Trenutno se odzivajo na posledice draginje, ki se kažejo tudi v tem, da se otroci ne udeležujejo plačljivih šolskih dejavnosti in da jih starši izpisujejo iz obšolskih dejavnosti, ker so te postale prevelik strošek za družinski proračun, je pojasnila pobudnica programa Botrstva in predsednica nadzornega odbora Milena Štular.
S programom Botrstvo v Sloveniji, ki je le en izmed humanitarnih programov ZPM-ja Ljubljana Moste - Polje, stremijo k zagotavljanju enakovrednih možnosti za zdrav in spodbuden razvoj otrok, ki izhajajo iz družin z nižjim socialno-ekonomskim statusom. Glavni cilj programa je pomoč za izboljšanje kakovosti njihovega življenja. V dvanajstih letih delovanja je pomoč botrov prejelo že 12.377 otrok in mladostnikov. Trenutno je v program vključenih več kot 6300 otrok in mladostnikov, so sporočili z ZPM-ja Ljubljana Moste - Polje.
Predsednica ZPM-ja Ljubljana Moste - Polje Anita Ogulin je poudarila tudi pomembno vlogo države pri zagotavljanju možnosti za zdrav razvoj otrok: "Država bi morala ustvarjati za otroke pogoje enakih možnosti, dostopnosti, že v vrtcu, predvsem pa v osnovni šoli in naprej. Morala bi jih podpreti, omogočati zdrav razvoj in jih vključevati v dejavnosti, kjer lahko okrepijo svoja močna področja in uresničijo želje po izobrazbi."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje