Minister Jernej Pikalo vpeljavo tega predmeta zagovarja zato, ker je zapisan v koalicijsko pogodbo.
Prav je, da dijaki osvojijo čim več vsebin s področja aktivnega državljanstva, danes jih pri več predmetih, tudi znotraj obveznih izbirnih vsebin. "To pomeni, da dijaki obiščejo slovenski parlament, Evropski parlament, na šoli se dogajajo predavanja z najrazličnejšimi ljudmi, tudi poslanci," našteva ravnatelj gimnazije Slovenj Gradec Stane Berzelak in se v imenu ravnateljev sprašuje, kakšen učinek bi imel dodaten predmet aktivno državljanstvo. Po mnenju ravnateljev več negativnih kot pozitivnih. "Še največji je ta, da v 35 urah realno pomeni, da je prostora za predstavitev nekih vsebin za njihovo aktivno vlogo malo, treba pa je pridobivati ocene. To v šolah verjetno povzroča tisto stisko, ki dijake odvrača od vsega tega."
S tem predmetom bi prestopili zakonsko določeno obremenitev dijakov s številom ur pouka na teden. Ravnatelj 1. gimnazije Maribor Herman Pušnik. "V 3. letniku bi s to dodatno uro, ki bi se jo dodalo na teden, prestopili prek predpisanih normativov, hkrati bi pa to pomenilo, da je 14. predmet, ki se ocenjuje.
Ravnatelji so na letnem srečanju v Portorožu še poudarili, da bo imel tak predmet priokus politične odločitve, poučevali bi ga lahko tudi politologi, kar je pri ravnateljih izzvalo smeh. Žogica je pri ministru Pikalu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje