
V sredo je namreč predsednik DeSUS-a Karl Erjavec pojasnil, da stranka pokrajinske zgodbe ne podpira več. Zdaj pa naj bi se po besedah vodje poslanske skupine Franca Žnidaršiča spremenil tudi odnos stranke do referenduma. Razlog je predvsem v koalicijskem nasprotovanju odločanju o usodi protikorupcijske komisije.
Žnidaršič je še pojasnil, da so sprva referendum o pokrajinah podpirali zgolj zato, da ne bi kdo nanje naslovil očitka, da nasprotujejo neposredni demokraciji, poroča Radio Slovenija.
Žnidaršič: Odnos smo spremenili zaradi protikorupcijske komisije
Žnidaršič ob tem opozarja, da izrekanje o pokrajinah na referendumu nima smisla, saj vlada polaga ljudem v usta odgovore. Zato tudi zaradi vladnega odnosa do protikorupcijske komisije napoveduje vnovičen razmislek. Dodaja, da gre za razmerje daj-dam. Če v koaliciji padajo naše dobre zamisli in argumenti, zakaj bi potem podprli nekaj slabega samo zato, ker smo v koaliciji, se sprašuje vodja poslanske skupine DeSUS-a.
Če bo DeSUS resnično odrekel podporo pokrajinskemu referenumu, bodo SDS, NSi in SLS ostali sami, kar pomeni premalo glasov za zemljevid. A tudi v koaliciji se pojavljajo prenekateri pomisleki o smislu samih pokrajin. Jožef Horvat iz NSi-ja je dejal, da so v stranki prepričani, da pokrajin ne potrebujemo, a je za to potrebno prepričati zadostno število poslancev. Ob tem dodaja, da gre žal za preveč politike. Kristjan Janc iz SLS-a pa se sprašuje kako naj se o pokrajinah odločijo državljani, če pa se niti politika sama ne more odločiti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje