V zvezi s svojim deležem v Ultri je Golobič pred dnevi dejal:
V zvezi s svojim deležem v Ultri je Golobič pred dnevi dejal: "Če kdo pričakuje, da bom prodal ta delež ali se mu odpovedal, je isto, kot da bi pričakovali, da bi Boris Pahor govoril italijansko tam, kjer ima pravico govoriti slovensko." Foto: MMC RTV SLO

Predsednik društva novinarjev Slovenije Grega Repovž je odgovor Golobiča označil za nepotrebno in nezrelo reakcijo. "Nezrelo od resnega politika. Gre za to, da se na tak način že po bontonu ne odziva," pravi. "Vprašanje je lahko fašistično, ampak v tem primeru gre za nespodoben in nezrel odziv na novinarska vprašanja," meni Repovž.

"Opozoriti je treba na Golobičev medijski fašizem"
Tudi predsednik Združenja novinarjev in publicistov Igor Kršinar meni, da je bil Golobičev odgovor neprimeren. "Prej bi rekel, da Golobičev odgovor meji na fašizem, ne pa vprašanje. Politika lahko novinar vpraša kar koli. Novinar zastopa javnost in javnost ima pravico izvedeti in vprašati vse, kar želi izvedeti," poudarja.

Novinarsko vprašanje: "Samo kratko vprašanje. Glede na vse dvome, ki se pojavljajo o teh poslih. Tudi o teh poslih, o katerih ste zdaj sami govorili."
Odgovor ministra za visoko šolstvo Gregorja Golobiča: "To niso posli podjetja Ultra oz. podjetij iz skupine Ultra."
Novinarsko podvprašanje: "So pa posli ljudi, ki so bili včasih zaposleni v Ultri?"
Odgovor ministra za visoko šolstvo Gregorja Golobiča: "To je pa fašizem. Na to ne bom odgovarjal."


"Če že govorimo o nekem fašizmu, potem je treba opozoriti na Golobičev medijski fašizem. Na primer, ko on nekako določa, kakšna vprašanja se mu lahko postavi, ko je on oblikoval takšen medijski prostor, ki ga imamo v Sloveniji, takrat ko je bil generalni sekretar LDS-a in potem predsednik sveta LDS-a," pojasnjuje Kršinar.

"To, da ne smeš kritizirati stranke, je znak fašizma"
Opozarja tudi, da sredstev iz sklada za pluralizacijo medijev ni dobil noben medij, ki je bolj kritičen do vlade oz. do stranke Zares. "Dobili so jih recimo Mladina, Svobodna misel in podobno. To kaže na čas, ko ni zaželjeno, da se kritizira vlado, ali pa recimo stranko, ki ji predseduje Gregor Golobič in iz katere je tudi ministrica za kulturo Majda Širca. To, da ti ne smeš kritizirati vlade, in to, da ne smeš kritizirati stranke, je znak fašizma. Ne pa to, če novinarka vpraša ministra za visoko šolstvo, ali je poglobil poslovanje zasebnih podjetij z državo. To je pa absurd," je prepričan.
"Ko pride nekdo študirat v Ljubljano, mora koristiti najmanj eno od storitev ali pa celo obe podjetja, katerega solastnik je visokošolski minister. Česa takega, tako groznega, tako okrutnega, tako moralno sprevrženega še v komunizmu ni bilo," pravi Kršinar.

"Pri vas imate opozicijo v redu, pri nas pa je pravzaprav ni"
Tudi tržaški pisatelj Boris Pahor je dejal, da fašizma minister za visoko šolstvo Gregor Golobič v tem kontekstu ne bi smel omenjati. Glede omembe njegovega imena v zvezi z zadevo Ultra, ki se mu zdi neprimerna, pa je poudaril: "To ni mogel drugače reševati, kakor z mojim imenom, ki pa nima nič kaj opraviti z ekonomijo, z vsem tem skupaj," meni Pahor. Po njegovem mnenju je sicer stanje v slovenskih medijih podobno stanju v Italiji. "Pri vas imate opozicijo v redu, pri nas pa je pravzaprav ni," je še spomnil.