O podrobnostih glede finančnega načrtovanja za leto 2025 so spregovorili na zaprtem delu seje. Foto: MMC RTV Slovenija/Maja Ikanovič
O podrobnostih glede finančnega načrtovanja za leto 2025 so spregovorili na zaprtem delu seje. Foto: MMC RTV Slovenija/Maja Ikanovič

Celotni prihodki Radiotelevizije Slovenija so v prvih desetih mesecih znašali 122,43 milijona evrov, celotni odhodki pa 122,70 milijona evrov. Odhodki so bili tako večji od prihodkov za približno 270.000 evrov. Zavod pričakuje, da bodo leto končali s primanjkljajem 2,5 milijona evrov, ne pa v znesku štiri milijone evrov, kot so načrtovali.

S prihodki od RTV-prispevka so dobili 82,38 milijona evrov, kar je 77.000 evrov več od načrta. Zavezancev za plačilo je bilo oktobra malenkost več kot 638.000, kar je približno toliko kot konec leta 2023.

Pri odhodkih pa je največji delež odpadel na stroške dela redno zaposlenih, in sicer je znašal 60,7 odstotka. To predstavlja 74,48 milijona evrov, kar je za 1,80 milijona evrov več od prilagojenega načrta.

Zaradi pred kratkim sprejetega zakona o skupnih temeljih sistema plač v javnem sektorju zdaj po besedah predsednice uprave Natalije Gorščak poteka priprava različice programsko-produkcijskega in finančnega načrta za leto 2025, ki bo vključevala tudi strošek za odpravo plačnih nesorazmerij. Na današnji seji sveta zavoda je izrazila upanje, da hujša programska krčenja ne bodo potrebna.

Hkrati potekajo pogovori z vlado in pogajanja z zaposlenimi. Prav tako poteka prva faza uvajanja nove sistemizacije predvsem za najnižja delovna mesta. Med dobrimi novicami pa je predsednica uprave omenila še, da so septembra in oktobra izmerili večjo gledanost linearne televizije v primerjavi z enakim obdobjem lani.

Predsednik sveta zavoda Goran Forbici je dodal, da je imela Televizija Slovenija septembra in oktobra v osrednjem terminu od 19. do 20. ure kar 15.000 gledalcev več kot v enakem obdobju lani.

O podrobnostih finančnega načrtovanja za leto 2025 so spregovorili na zaprtem delu seje.