"Ogromno stereotipov, lepih besed in visokoletečih obljub o tem, kako se bo Slovencem pod njihovim vodstvom godilo bolje," je na svojem blogu zapisala Katarina Kresal o programu SDS-a. Po njenem mnenju idej ljudi ne bodo upoštevali, saj da v največji opozicijski stranki ne znajo poslušati in blokirajo dobre reforme zgolj zato, ker sami niso premogli poguma zanje.
V svojem zapisu se vpraša tudi o upravičenosti "puščic in obtožujočih besed", ki so »letele na vse strani« ob odstopu Zaresovih ministric, kdo vse da je kriv, da niso mogli uresničiti svojih zamisli. "So za to res krivi izključno drugi ali pa gre le za priročen izgovor ter priložnost za omalovaževanje in kazanje s prstom na drugega," se sprašuje notranja ministrica.
Zmerjanje v 140 znakih
Ob tem se dotakne tudi razprave, ki je med politiki pretekli teden potekala na spletnem omrežju Twitter. To je po njenih besedah postalo "prostor obračunavanja in zmerjanja v 140 znakih". "Vendar očitno za izkazovanje političnega sovraštva prostora ni nikoli premalo," doda Kresalova.
"Slovenija danes potrebuje učinkovite, preudarne in premišljene rešitve. Do njih pa lahko pride le z ohlajeno glavo, s sodelovanjem, medsebojnim spoštovanjem in razpravo, ki bo kot enakovredne sogovornike sprejemala tudi tiste, ki razmišljajo drugače. Slovenija si enostavno zasluži več. Veliko več. Predvsem politične strpnosti. V dobro Slovenije, moje dežele. In njenih ljudi," sklene Kresalova.
"SDS zmore in želi prisluhniti predlogom državljanov"
V SDS-u menijo, da bi se LDS morala manj ukvarjati s SDS-om in "več s pripravo konkretnih ukrepov za boljše življenje Slovenk in Slovencev," so zapisali v sporočilu za javnost.
"Predsednica LDS je očitno pozabila, da je SDS za rešitev Slovenije iz krize predlagala 4 obsežne pakete ukrepov, ki pa jih je vladna koalicija, katere del je tudi sama, vse po vrsti arogantno zavrnila" zatrjujejo v največji opozicijski stranki in dodajajo, da je SDS v tem mandatu vložila 26 protikriznih zakonov in 2 akta, "od tega je vladna koalicija zavrnila prav vse, razen dveh." Vladna koalicija je v istem času vložila 27 zakonov in 4 akte, od katerih jih je SDS podprla 15. "Kdo torej blokira pozitivne ukrepe?" se sprašujejo.
"SDS je s programom, ki ga je ponudila v javno razpravo, dokazala, da zmore in želi prisluhniti ljudjem, ki imajo dobre predloge za razvoj Slovenije," so še zatrdili v odzivu na očitke predsednice LDS-a.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje