Večjih težav pri zbiranju za začetek postopka potrebnih 2500 podpisov niso imeli, saj so jih zgolj v dveh dneh zbrali nekaj manj kot 4000. "To nas utrjuje v prepričanju, da smo se, ne glede na nezanemarljive stroške referenduma, odločili prav," je ob vložitvi podpisov dejal podpredsednik sindikata Branko Sevčnikar.
Morebiten referendum pa ni edina preizkušnja, ki jo utegne doživeti zakon o državnem holdingu, saj bo danes o morebitnem odložilnem vetu nanj odločal tudi državni svet. Sindikati zakonu nasprotujejo zaradi pomanjkanja simulacije poslovanja holdinga in odsotnosti javne razprave pri sprejemanju zakona.
Prav od usode današnjega glasovanja v državnem svetu bodo odvisne tudi nadaljnje dejavnosti sindikata v smeri referenduma. Pobudniki so sicer prepričani, da bi se referenduma, če bi ga izvedli, udeležilo veliko volivcev, ki bi glasovali proti zakonu. Sevčnikar je ob tem dejal, da o državnem premoženju ne more odločati peščica, temveč morajo o tem odločati ljudje na referendumu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje