"Na socialnem so mi povedali, da se to mora vrniti v celotnem znesku," je povedala Silva Pučko iz Mekotnjaka v Prlekiji. Gre za znesek 12.600 evrov, ki naj bi ga vrnila tako, da "bi nam vzeli njivo v celoti", "šli" pa naj bi tudi "nad vinograd in vrt".
Prejemnikov na možnost dedovanja države nihče ni opozoril
Pučkovo posebej moti dejstvo, da je, ko je izgubila službo in zaprosila za denarno pomoč, na možnost, da država "svoje povrne" iz dediščine umrlega, na centru za socialno delo nihče ni opozoril, je poročal Boštjan Rous za TV Slovenija. Pučkova zatrjuje, da na odločbi, ki jo je podpisala, ta možnost ni bila omenjena, kar so potrdili tudi na centru za socialno delo. Državno pravobranilstvo pa se sklicuje na 128. člen zakona o dedovanju, ki je sicer velja že več let, a se omenjenega člena za zdaj ni izvajalo.
V Centru za socialno delo Ljutomer potrjujejo, da odločbe o denarni socialni pomoči ne vsebujejo besedila, ki bi prejemnika seznanilo z omenjeno možnostjo.
80 tisoč prejemnikov socialnih pomoči
Po podatkih Statističnega urada Republike Slovenije se je število prejemnikov po začetku gospodarske in finančne krize povzpelo na 80.000.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje