Proti predlogu je glasovalo vseh sedem novinarjev z volilno pravico. Novinarji Maga zdaj pričakujejo, da bo Stojanov sam odstopil od kandidature in da bo spoštoval izraženo voljo novinarjev.
Ti so še pozvali predsednico nadzornega sveta Andrijano Starina Kosem in podpredsednika sveta Stojana Zdolška, naj zaradi politično in kapitalsko motiviranih pritiskov na uredništvo Maga takoj odstopita. Novinarji še želijo, da bi postopek za izbiro novega urednika vodil nov nadzorni svet.
Varuhinja meni, da je medijska zakonodaja nepopolna
Sicer pa se je na dogajanje na tedniku Mag odzvala tudi varuhinja človekovih pravic Zdenka Čebašek Travnik, ki se je v četrtek tudi sešla z novinarji te revije. Varuhinja človekovih pravic ocenjuje, da ponavljanje konfliktnih razmer in napetosti med novinarji, uredniki in lastniki medijev kaže na dejstvo, da medijska zakonodaja nekaterih vprašanj ne rešuje oz. jih ne rešuje zadovoljivo.
Čebašek Travnikova je na te svoje ugotovitve opozorila tudi ministra za kulturo Vaska Simonitija, noveliranje zakona pa je na predlog varuhinje vladi priporočil tudi državni zbor. Ombudsmanka meni, da morajo mediji in novinarji delati čim bolj avtonomno in brez strahu, da bodo njihova sporočila imela negativne posledice za njihov materialni oz. socialni položaj.
Ranc dobil nov mandat
Naj povemo še, da je, v nasprotju z nepodporo Vesu Stojanovu za odgovornega urednika Maga, Tomaž Ranc dobil nov štiriletni mandat za odgovornega urednika časnika Večer. Podrprlo ga je 53 odstotkov novinarjev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje