Kot je po seji za STA dejal Sušnik, je upravni odbor odločil, da ostaja pri sklepu s prejšnje seje in da je torej vseh 13 predstavnikov pokrajinskih zvez društev upokojencev za to, da Sušnik ostane predsednik.
Nekateri nekdanji funkcionarji Zdusa so namreč ocenili, da zdajšnje vodstvo zveze v javnosti podpira ukrepe vlade in DZ, ki niso v korist prebivalstvu, predsednika zveze Sušnika pa so zato pozvali, da odstopi in s tem omogoči prostor novemu zagonu zveze. Sušnik je poziv zavrnil.
Upravni odbor se je na seji, ki je potekala v Logatcu in na kateri so sodelovali vsi člani, po njegovih besedah zavzel za to, da je treba mandat pripeljati do konca, torej še slabi dve leti.
"Ne vemo, kaj so pravi vzroki, da se je proti meni pričela gonja," je po seji dejal Sušnik. Ugovarja očitkom, da dela mimo statuta in organov Zdusa, prav tako zavrača očitke, da je njegovo ravnanje "preveč popustljivo" do aktualne vlade. Kot potrditev je izpostavil, da ima Zdus negativno stališče do več vladnih predlogov zakonov.
Sušnik v pozivih k njegovemu odstopu ugotavlja politične pritiske. Ob tem je izpostavil, da Zdus združuje okoli 200.000 članov, ki imajo različna politična in verska prepričanja, zaradi česar morajo v zvezi voditi sredinsko politiko in se pogovarjati, če želijo s svojimi predlogi doseči izboljšanje gmotnega položaja upokojencev.
Ocenjuje, da se je v zadnjih letih veliko naredilo na gmotnem položaju upokojencev, medtem ko se je po njegovem premalo naredilo na zakonodajnem področju. "Zelo pogrešamo zakon o dolgotrajni oskrbi," je dejal Sušnik in povedal, da so danes potrdili dopolnila k predlogu tega zakona, ki jih bodo posredovali poslancem DZ. V Zdusu ocenjujejo, da je ta zakon bolj pomemben kot zakon o demografskem skladu. Z dopolnili bodo skušali prepričati poslance DZ, da "zadeva gre naprej", je dejal.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje