Predlagatelji interpelacije so dokazovali, da je Vizjak s številnimi dejanji kršil ustavo in zakonodajo, očitali so mu tudi nekatere osebnostne lastnosti, ki se jim ne zdijo primerne za opravljanje javne funkcije.
A po maratonski 14-urni razpravi v državnem zboru predlagateljem ni uspelo zbrati potrebnih 46 glasov. Za njegovo razrešitev je namreč glasovalo 43 poslancev, vsi iz vrst KUL-a in nepovezanih poslancev. V NSi-ju in DeSUS-u so se glasovanja vzdržali, manjkali so poslanci SNS-a in manjšin.
Vizjak: Vedno sem ravnal po svoji vesti
Minister Andrej Vizjak vzdržane glasove koalicijskih partnerjev v NSi-ju razume in je prepričan, da to ne bo vplivalo na njegov odnos do dela v koaliciji.
Glede svojih izjav izpred 14 let, ki jih je javnost slišala po objavljenem pogovoru med njim kot gospodarskim ministrom ter podjetnikom Bojanom Petanom je znova poudaril, da štejejo dejanja in ne besede, čeprav so te včasih grobe in neprimerne, ki jih posamezniki pogosto izrečejo v neformalnih pogovorih. "Verjetno bi se marsikateri Slovenec znašel v razmeroma zoprnem položaju, če bi objavljali prisluhe pogovorov nekih zasebnih druženj ali sestankov," je prepričan Vizjak.
Verjame, da je njegov odgovor na interpelacijo razkril, da vse skupaj temelji na "lepljenki". Poudaril je, da je v življenju vedno ravnal po svoji vesti, tudi ko se je leta 2007 zavzemal, da ne bi prišlo do prevzema ene najpomembnejših družb v občini, v kateri živi, torej Term Čatež.
Ali bo kandidiral tudi na naslednjih državnozborskih volitvah, Vizjak ni želel komentirati, a da so vse možnosti odprte, saj še nikoli ni rekel nikoli.
Medved: Zmaga je pirova
Poslanec LMŠ-ja Rudi Medved, ki je v imenu predlagateljev na seji predstavljal očitke ministru, je neuspelo interpelacijo označil za pirovo zmago. Če bi sam kot minister na interpelaciji dobil manj kot tretjino glasov podpore, bi odstopil, ker bi to razumel kot jasno nezaupnico. Poudaril je, da je Vizjak dobil približno toliko podpore kot julija letos, ko je na referendumu padla novela zakona o vodah.
Razpravo o interpelaciji so nekateri izkoristili tudi kot dobro priložnost za skrivalnice ali metanje peska v oči, je ugotavljal Medved. Ali pa za napihovanje pred interpelacijo, kot se je zgodilo v tem primeru, ko je predsednik NSi-ja "razgrajal", kako Vizjak ne uživa več njihove podpore, vendar so se poslanci NSi-ja pri glasovanju vzdržali, je nadaljeval. Toda vzdržanost pomeni glas za, je opozoril.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje