Da vlada Mira Cerarja dela uspešno, meni dobrih 40 odstotkov vprašanih v raziskavi Vox populi, ki jo izvaja agencija Ninamedia. Skoraj 55 odstotkov vprašanih pa delo vlade ocenjuje kot neuspešno. Prejšnji mesec je 'neuspešno' izbralo 51,7 odstotka vprašanih, 'uspešno' pa 39,8 odstotka.
Hipotetične volitve v DZ
Če bi parlamentarne volitve potekale danes, bi bila odločitev volivcev takšna: na prvem mestu je SDS, ki ga podpira 12,9 odstotkov vprašanih, na drugem mestu je SMC z 9,7 odstotka podpore. Tik za njo je SD z 9,6 odstotka. Sledijo ZL (6 %), NSi (5,6 %), DeSUS (5 %). V DZ bi se uspelo prebiti še Slovenski ljudski stranki (SLS), ki jo podpira 4,1 odstotka opredeljenih.
Odstotek tistih, ki ne vedo, koga bi volili, se je ta mesec spet občutno povečal, povečal pa se je tudi odstotek tistih, ki sploh ne bi odšli na volišča.
Kako bi si stranke razdelile sedeže v DZ-ju:
SDS 22
SMC 17
SD 16
ZL 10
NSi 10
DeSUS 9
SLS 4
Manjšini 2
Priljubljenost politikov
Na vrhu tudi februarja ni presenečenj – najpriljubljenejši politik v državi je Borut Pahor. Sledi mu Violeta Bulc. Tanja Fajon pa je spet prehitela Dejana Židana. Zmagovalec spora med Cerarjem in Milanom Brglezom je – vsaj v očeh anketirane javnosti – predsednik državnega zbora, saj mu je priljubljenost opazno zrastla, predsedniku vlade pa močno padla. Goran Klemenčič, Zoran Janković, Lojze Petere in Ljudmila Novak so obdržali svoja mesta. Največji padec priljubljenosti se je zgodil Luki Mescu, ki je z enajstega zdrsnil na petnajsto mesto. Čisto pri dnu pa sta pristala Franc Bogovič in Alenka Bratušek. Eva Irgl in Vinko Gorenak pa družbo najpriljubljenejših politikov zapuščata.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje