Aleš Zalar namreč meni, da zaporniški sistem v Sloveniji deluje povsem normalno. Kot je pojasnil, samomor obsojenca že preiskujeta dve skupini. Skupina strokovnjakov ugotavlja vzroke smrti, druga skupina pa ugotavlja okoliščine ravnanja z omenjenim obsojencem. Napovedi odvetnika Francija Matoza, da bo zaradi umrlega kaznjenca zoper državo vložil tožbo v višini več 10.000 evrov, ni komentiral.
Preberite tudi:
"Boj proti gospodarskemu kriminalu politična prioriteta"
"Denarnih kazni 'nenormalno' malo"
Prav tako ni želel govoriti o napovedani tožbi skupine zapornikov z Doba, ker tudi ta še ni bila vložena in naj bi bila kakršna koli ocena na to temo prenagljena. Dodal pa je, da obstajajo dobre možnosti, da bi do konca prihodnjega leta prostore zapora prenovili v tolikšni meri, da bi obsojence vendarle premestili v manjše sobe, v katerih bi bivali največ po trije skupaj.
Bivanjsko problematiko zaporov bi Zalar rešil tako, da bi krajše zaporne kazni v večji meri nadomestili z denarnimi kaznimi, ki jih je zdaj "nenormalno" malo.
Kmalu razpis za naslednika Smoleta
Beseda je tekla še o razrešitvi direktorja Uprave RS za izvrševanje kazenskih sankcij Tomaža Smoleta, ki je 17. julija ponudil svoj odstop. Funkcijo bo opravljal le še do 15. oktobra, zato bo vlada objavila razpis za izbor njegovega naslednika. Če ta ne bo pravočasno končan, bo imenovan vršilec dolžnosti generalnega direktorja, je sklenil minister.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje