V pismu Požarjeva opisuje razmere v brežiški bolnišnici, kjer naj bi bili zdravniki zaradi pomanjkanja kadrov preobremenjeni. "Ob vedno slabšem vrednotenju našega dela nam v zadnjih letih v brežiški bolnišnici vse manj uspeva pridobiti specializante, kaj šele zdravnike specialiste, tako da moram priznati, da sem prav v skrbeh za bolnike posavske regije," navaja.
Se bo odhajanje zdravnikov nadaljevalo?
Poleg tega se boji tudi, da se bo odhajanje zdravnikov nadaljevalo: "Recimo na mojem oddelku CIT in anesteziologija nas je zaposlenih šest anesteziologov, od tega se dva zdravnika pripravljata na skorajšnji odhod v pokoj, sama pa kot mlada zdravnica zelo konkretno razmišljam o odhodu v tujino, kjer bo moje delo bistveno bolj cenjeno." Pri tem se Požarjeva sprašuje, kako bodo trije zaposleni skrbeli za 24-urno zdravstveno varstvo.
Dodatne težave naj bi Brežicam prinašala še njihova "periferna lega".
Rešitev iz nevdržnega položaja zdravniki iščejo na različne načine. "Eni odpirajo samoplačniške ambulante, drugi odhajajo v tujino, tretji iščejo svoj prostor zunaj zdravstva in medicine in seveda brez težav najdejo manj odgovorno delo za enako ali višje plačilo."
Tudi 30-odstotno zvišanje plač bi težave v Brežicah težko rešilo
Zdravnica, ki je sicer sindikalna zastopnica SB Brežice meni, da bodo zahteve sindikata Fides po zvišanju zdravniških plač, če bodo uresničene, težko rešile težave.
Naj spomnimo, da je zdravniška stavka napovedana za 18. april. V dozdajšnjih pogajanjih vlada in Fides nista našla kompromisa. Vse ponudbe vlade (najprej jim je ponudila 12- nato pa 14-odstotno povečanje plač) so daleč od zahtev zdravnikov in zobozdravnikov, ki zahtevajo 30-odstotno povišanje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje