V zdravniškem sindikatu opozarjajo, da če dogovora med sindikatom in vlado ne bo, bodo edini poraženci javni zdravstveni sistem in pacienti.
"Žal o iskrenih namenih vlade kljub prizadevanjem članov vladne pogajalske skupine vedno bolj dvomimo. Zdi se, da se moči bolj usmerjajo v javno diskreditacijo zdravniškega sindikata namesto v iskanje rešitev," so poudarili v Fidesu. Dodali so, da jih omenjeno žalosti, saj da si slovensko javno zdravstvo tega ne zasluži.
Ob tem so spomnili, da je vlada z novelo zakona o zdravniški službi, za katero v zdravniškem sindikatu napovedujejo vložitev pobude za ustavno presojo, zelo omejila stavkovne aktivnosti. Novela po njihovih navedbah zdravnikom tako rekoč popolnoma onemogoča stavko, saj morajo opravljati najrazličnejše zdravstvene storitve in administrativne naloge.
Kako blizu je dogovor?
Po besedah ministrice za zdravje Valentine Prevolnik Rupel se bosta pogajalski skupini naslednjič sešli ta teden. "Za zdaj obe strani pristopata zelo aktivno. Upam, da se bo tako nadaljevalo, dokler ne najdemo rešitve," je razložila prejšnji teden.
Na vprašanje, kako blizu ali daleč je dogovor, je odgovorila, da ne ve, saj med pogajanji odpirajo nove teme. Vseeno pa verjame, da bodo z rednimi srečanji ter odprtostjo in pripravljenostjo obeh strani našli rešitev.
Sindikat Fides je po enodnevni opozorilni stavki 15. januarja začel splošno stavko do preklica. V sindikatu so ob napovedi stavke decembra med drugim izrazili željo po sklenitvi dveh aneksov h kolektivni pogodbi za zdravnike in zobozdravnike, v katerih bi določili karierno pot zdravnika in odpravo plačnih nesorazmerij z dvigom plač starejšim zdravnikom.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje