Na maratonski in zelo burni volilni skupščini v Ljubljani je Dobnikar dobil 43 od 61 možnih glasov, drugi kandidat Andrej Kocič pa 18.
Dobnikar je predsednik AZS-ja od 20. januarja letos, tudi pred tem je deloval v upravnem odboru AZS-ja, Kocič pa še ni bil vpet v delovanje zveze.
Nasledil je Benčino
Dobnikar, dolga leta na visokih mestih na Petrolu, je na začetku leta kot edini kandidat z enoletnim mandatom nasledil Gregorja Benčino, ki je z mesta predsednika odstopil 13. oktobra lani. Kocič je nekdanji predsednik uprave zavarovalnice Triglav, zdaj direktor zavarovalnice ERGO, podružnice v Sloveniji. Dobnikar je v predstavitvi poudaril, da bo Vladimir Kevo, nekdanji trener najboljšega slovenskega atleta vseh časov Primoža Kozmusa, v primeru njegove izvolitve ostal vodja stroke. Gabrijela Ambrožiča bo zamenjal Andrej Udovč, ki bo vodil tekmovalno in tehnično komisijo, Jan Žumer pa bo v upravnem odboru zastopal atlete, ki jih bo še naprej vodil slovenski rekorder v metu kopja Matija Kranjc. Andrej Jeriček bo ostal vodja trenerjev, Robi Kreht pa bo vodil otroško atletiko.
Med Kocičevimi kandidati pet nekdanjih atletov
Med Kocičevimi šestimi kandidati za upravni odbor je bilo pet nekdanjih atletov, šesterico pa sestavljajo bančnica Ana Miloš, profesorica na Ekonomski fakulteti v Ljubljani Andreja Cirman, bančni menedžer Tevž Korent, menedžer v mednarodni investicijski družbi Aleš Škoberne, tehnični direktor v podjetju Europlakat Matjaž Čepon in Črtomir Špacapan, direktor Regijske razvojne agencije severne Primorske.
Kevo: Atletika je tek na dolge proge
Po umerjenih uvodnih predstavitvah obeh kandidatov, v katerih pa ni bilo veliko vsebinskih poudarkov, se je razprava vse bolj zagrevala, tudi z medsebojnimi osebnimi očitki podpornikov. Kocič je sprva poudaril, da je zveza v preteklosti ogromno naredila tako na tekmovalnem kot organizacijskem področju, da pa je še veliko možnosti za napredek, kar se sicer poudaril tudi Dobnikar: "Prav zato sem se že januarja odločil, da bom kandidiral za celoten mandat, tudi če ne bom izvoljen, pa bom še vedno pomagal slovenski atletiki." Kot enega pomembnih temeljev svoje kandidature je nato Kocič navedel več pokroviteljskih sredstev in nato očital Dobnikarju, da kot predsednik ni sklenil sponzorskega dogovora s Petrolom. Na to mu je Dobnikar odvrnil, da je AZS od milijonskega letnega proračuna več kot polovico sredstev dobi prav s sponzorstvom, "kar je delo predsednika, ki sem ga opravljal".
Kevo je med drugim Kociču dejal, da "veliko obljublja, atletika pa je tek na dolge proge in da zato podpira Dobnikarja". V nadaljevanju vroče razprave je Slavko Črne navedel genezo delovanja zveze od zadnjega dela mandata pod vodstvom Petra Kukovice in nato naslednjih let, ki so polnili medijske strani.
Na volitvah je bilo prisotnih 56 klubov
Sledili so prvi besedni dvoboji med posameznimi kandidati za člane upravnega in nadzornega odbora in disciplinske komisije. Mitja Butul je ob koncu dejal, da morajo člani skupščine, ne glede na vse slišano, zapustiti sejno sobo zveze enotni. Na volitvah je bilo prisotnih 56 klubov s plačano članarino in pet združenj, ki so imeli skupaj 61 glasov. Ambrožič, eden najstarejših udeležencev skupščine, je dejal, da doslej še na nobenem tovrstnem srečanju AZS-ja ni bilo tako veliko ljudi; na januarski volilni skupščini je bila 27 navzočih.
Po več kot petih mučnih urah so tokrat vendarle začeli volilni postopek, rezultati pa so bili znani več kot uro pozneje, šele ob pol polnoči.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje