Jeremy Wariner je slabo štartal, na koncu pa postavil najboljšo letošnjo znamko. Foto: Reuters

Na prvenstvu, ki so hkrati kvalifikacije za svetovno prvenstvo v Helsinkih, je Wariner stadionski krog odtekel v času 44,20 in prehitel lastnika prejšnje najboljše znamke sezone Darolda Williamsona.

Tudi ženski tek na 400 m je bil najhitrejši letos, saj je Sanya Richards tekla 49,28 sekunde.

Olimpijski zmagovalec Gatlin je šprint ob močnem vetru v prsi (2,3 m/s) dobil z izidom 10,08. Drugi je bil Shawn Crawford (10,17). Maurice Green je 30 metrov pred ciljem zaradi poškodbe odstopil in avgusta v finski prestolnici ne bo mogel tretjič postati svetovni prvak v kraljevski disciplini.

Tim Montgomery ni nastopil v petkovih kvalifikacijah, prav tako ne njegova izbranka Marion Jones. Ženski tek na 100 m je dobila Me'Lisa Barber (11,10).

Na jamajškem državnem prvenstvu v Kingstonu je sveži svetovni rekorder Asafa Powell zmagal z 10,04.