Tina Šutej, mladinska svetovna podprvakinja iz leta 2006, je v skoku s palico končala na 10. mestu. Foto: Reuters

Moja tehnika je bila med najslabšimi v finalu in na treningih me čaka še veliko dela.

Tina Šutej
Christophe Lemaitre
Christophe Lemaitre je bil že v izgubljenem položaju, na koncu pa je silovito pospešil, se vrgel v cilj, iztegnil še jezik in osvojil zlato medaljo na 200 metrov. Foto: Reuters
Eline Berings in Marina Tomič
Marina Tomič (desno) se ni prebila v polfinale. Foto: Reuters
Miroslav Vodovnik
Miran Vodovnik je v skupini A zasedel končno 12. mesto. Finale je zgrešil za dober meter in pol. Foto: Reuters
Jelizaveta Brižina.
V 1. kvalifikacijski skupini teka na 200 metrov, v kateri je nastopila tudi Sabina Veit, je bila najhitrejša Ukrajinka Jelizaveta Brižina. Foto: Reuters
Šutejeva na koncu 10.
Buču uspel veliki met

21-letna Šutejeva je v Barceloni po neprepričljivem začetku na 4,15 (uspelo ji je v tretjem poskusu) v drugo preskočila višino 4,25 in v prvo 4,35. Na višini 4,45 je bila nato trikrat neuspešna. Zmagala je Rusinja Svetlana Feofanova z izidom 4,75, to pa je višina, ki jo bo slovenska rekorderka naskakovala v olimpijskem letu 2012.

Na treningih jo čaka še precej dela
"Imela sem veliko težav s pogoji, vetrom in tudi sama s sabo. Na 4,35 m sem imela kar dober skok, nato pa mi ni več šlo. Moj tek je bil slab, skoraj vedno sem se ustavljala in nisem naredila pravega zaključka. Zato na palici ni bilo pravega odriva in globine. Moja tehnika je bila med najslabšimi v finalu in na treningih me čaka še veliko dela. Pred tekmo sem bila veliko preveč živčna in to je bila dobra šola, da kaj takega na naslednji veliki tekmi ne bom ponovila. Toda 10. mesto na EP-ju je odličen dosežek in dober zaključek sezone," je bila istočasno kritična in zadovoljna Šutejeva.

Lemaitre prvi zvezdnik EP-ja
Četrti dan atletskega evropskega prvenstva v Barceloni je bil v ospredju tek na 200 metrov. 20-letni Francoz Christophe Lemaitre je kljub slabemu štartu osvojil zlato medaljo. Z izidom 20,37 je po silovitem finišu za stotinko premagal Christiana Malcolma in postal sedmi atlet v zgodovini evropskih prvenstev s šprinterskim dvojčkom, zmago na 100 in 200 metrov.

Svoboda zaradi smole ob medaljo
Na visokih ovirah je Britanec Andy Turner nasledil Colina Jacksona, ki je bil štirikrat evropski prvak. Turner je zmagal s 13,28. Čeh Petr Svoboda je bil na poti do zlate medalje, nato pa zadel oviro in izgubil ritem. Končal je na 6. mestu.

Buč tokrat pozitivno presenetil
V teku na 3.000 metrov z zaprekami se je dopoldne Boštjan Buč z 10. časom kvalifikacij uvrstil v finale. Buč je res presenetil s taktično zrelim tekom. Najhitrejši je bil Francoz Mahiedine Mekhissi-Benabbad (8:27:32). V suvanju krogle je Miranu Vodovniku uspel le en met (18,42) in je že končal prvenstvo.

Veitova za las zgrešila polfinale
V teku na 200 metrov je Sabina Veit za las zgrešila mesto v polfinalu. Z zadnjo tekmovalko, ki je še ujela polfinale, Niamh Whelan, je imela isti čas, a je Irka napredovala zaradi boljše uvrstitve v posamični kvalifikacijski skupini (v 1. skupini je bila Irka 4., Veitova 5.). Malce slabše se je odrezala Tina Jureš, ki je zasedla 24. mesto (24,41). Najhitrejša je bila Rusinja Anastazija Kapačinskaja (23,09).

Tomičeva neuspešna
V teku na 100 metrov z ovirami se je v polfinale poskušala uvrstiti Marina Tomič, a ji to ni uspelo. V 2. skupini je zasedla 6. mesto, zmagala je Ukrajinka Jevgenija Snihur (12,90). V skupni razvrstitvi je slavila Norvežanka Christina Vukicevic (12,83). Slovenka (13,28) je bila 18., do mesta v polfinalu so ji zmanjkale tri stotinke (13,25).