Pred 4 leti se je na svojem debiju na evropskih prvenstvih Merlene Ottey uvrstila v polfinale ženskega šprinta. Foto: EPA

Na spletni strani so zapisali, da utegne jamajška atletinja s slovenskim potnim listom pri 50 letih postati najstarejša tekmovalka v zgodovini evropskih prvenstev. Trikratna svetovna prvakinja je namreč med potniki za prvenstvo v Barceloni, kjer bi lahko bila članica slovenske štafete 4 x 100 metrov.

Do zdaj je bila pri 47 letih najstarejša udeleženka evropskih prvenstev tekačica na dolge proge, Francozinja Nicole Brakebusch-Leveque.

Otteyjeva je na največjih tekmovanjih osvojila kar 29 medalj, od tega 14 na svetovnih prvenstvih, kar je absolutni rekord. Leta 1995, ko je bila stara 35 let, je na 200 metrov postala svetovna prvakinja. V ženski atletiki še ni bilo starejše prvakinje!