"Povabilo sem dobila pred dobrim tednom dni, ko sem se vračala s priprav. Tekma pa bo že v petek, zato sem morala konkretno prilagoditi treninge. Sprva sem namreč pravi začetek poletne načrtovala mesec dni pozneje. Na prve tekme grem po navadi 's treninga', diamantna liga pa ni katera koli tekma. Zato sem z ekipo vložila veliko truda, da bom v petek čim bolje pripravljena," je povedala Filipič.
"V Dohi zato pričakujem konkreten izid, predvsem pa bom skušala to doseči z vpeljavo popravkov, za katere smo si na treningih prizadevali zadnji mesec. Pomembno bo tudi, koliko hitrosti bom lahko razvila v zaletu, kar bo odvisno tudi od tega, kako mi bo uspelo spočiti mišice," je še dodala.
Pred dvema letoma v Monaku
Najboljša slovenska tekmovalka v troskoku zadnjega obdobja je marca na dvoranskem svetovnem prvenstvu v Beogradu zasedla deseto mesto, normo za olimpijske igre Tokio 2020 pa je za las zgrešila. Potem je jeseni na mitingu v Zagrebu s 14,37 metra izpolnila normo za SP v Eugenu v ameriški zvezni državi Oregon in s tem tudi za evropsko prvenstvo v Münchnu. Doha pa ne bo njen diamantni prvenec, pred dvema letoma je že tekmovala na prestižnem mitingu v Monaku. Tedaj je prvič spoznala tekmovalke, s katerimi zdaj skupaj nastopa. Po mitingu je bila polna lepih vtisov in še zdaj pravi, da je bil to miting z najboljšo organizacijo, na katerih je doslej tekmovala.
Po izidu šesta najboljša v Dohi
V katarski prestolnici bo imela Filipič šesti osebni izid med prijavljenimi tekmovalkami. Med njimi je doslej prek 15 m skočila le Patricia Mamona, olimpijska podprvakinja in nekdanja evropska prvakinja iz Portugalske (15,01 m). Povsem blizu ji je s 14,98 m Jamajčanka Shanieka Ricketts, ki je prav v Dohi leta 2019 na SP-ju osvojila srebrno medaljo. Pred Filipič so še nekdanja dvoranska svetovna prvakinja Jamajčanka Kimberly Williams (14,69), na dvoranskem SP-ju je bila marca v Beogradu tretja, ter Thea Lafond iz Dominike (14,60 m) in Ana Jose Tima (14,49 m) iz Dominikanske republike.
14 tekem z 32 disciplinami
Najprestižnejša atletska serija mitingov bo imela skupaj 14 tekem z 32 disciplinami, 16 za moške in prav toliko za ženske. Kitajska, ki od leta 2019 zaradi pandemije novega koronavirusa ni organizirala mednarodnega atletskega tekmovanja, bo imela dva prireditelja; 30. julija bo tekmovanje v Šanghaju, teden dni pozneje pa še v Šendženu.
Brez ruskih, beloruskih atletov
V tekmovanje je letos zarezal ruski napad na Ukrajino. Generalna skupščina Diamantne lige je na zasedanju 18. marca odločila, da ruski in beloruski atleti ne smejo nastopati v seriji teh prestižnih atletskih tekmovanj. Že pred tem je vodstvo lige spremenilo način tekmovanj v skokih in metih. To sezono tako ne bo več veljalo pravilo "final 3", po katerem je vodilna trojica o zmagovalcu odločala v zadnjem poskusu, ne glede na vse prejšnje dosežke.
Čeh lani zelo uspešen
Tovrstni format, ki naj bi bil pisan na kožo televizijam in drami v zadnjem poskusu, ni bil po godu športnikom, zelo mu je nasprotoval tudi najboljši slovenski atlet zadnjih sezon Kristjan Čeh, zato je skupščina tekmovanja pravilo ukinila. Čeh je bil v Diamantni seriji lani zelo uspešen. Pred Ptujčanom je bil v zbiru sezone meta diska le olimpijski in svetovni prvak Šved Daniel Stahl. Ta disciplina bo na programu drugega mitinga 21. maja v Veliki Britaniji, kjer bo tudi ženski skok s palico. To sezono bo ponovno visoko merila Tina Šutej, bronasta na marčevskem dvoranskem SP-ju.
Finale lige bo 7. in 8. septembra v Zürichu, skupaj bo v ligi 14 prizorišč.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje