Kristjan Čeh ima še en velik cilj v tej sezoni, osvojiti želi Diamantno ligo prihodnji konec tedna v Bruslju. Foto: EPA

Drugo mesto je zasedel Južnoafričan Victor Hogan z 62,45 metra. 35-letnik, dvakratni afriški prvak, je bil leta 2013 v Moskvi peti na svetovnem prvenstvu, kar je njegova edina uvrstitev v finale na velikih tekmovanjih; 27. je bil lani na svetovnem prvenstvu in tudi letos pa olimpijskih igrah v Parizu, kjer je na četrtem mestu brez medalje ostal Čeh.

Ptujčana v nedeljo čaka predzadnja tekma sezone, ko bo branil lansko zmago na 74. memorialu Borisa Hanžekovića v Zagrebu. V hrvaški prestolnici bosta njegova največja tekmeca presenetljivi olimpijski zmagovalec Roje Stona z Jamajke in Avstralec Matthew Denny.

V Turnovu na Češkem je pred šestdesetimi leti Danek drugič izboljšal svetovni rekord, olimpijskemu zmagovalcu iz Münchna leta 1972 so takrat namerili 65,22 metra. Drugouvrščeni na tokratnem mitingu je tako precej zaostal za takratno najboljšo daljavo, Čeh pa jo je presegel za skoraj dva metra.