Matjaž Brumen je bivšemu klubu natresel 5 golov, s čimer je bil najučinkovitejši pri domačinih. Foto: www.rk-koper.si
Gorenje
Cimos se je poigral s Celjani

Pivovarji so na Obalo prišli močno zdesetkani, saj so manjkali Edvard Košarov, Branko Bedekovič, Mirsad Terzić, David Špiler, Miha Gorenšek in Renato Sulić. Ob dejstvu, da so Celjani že pred časom izpadli iz boja za prvaka, je bilo pričakovati gladko zmago Koprčanov, kar se je tudi uresničilo.

Že po 10 minutah je semafor kazal 9:2 za varovance Matjaža Tominca. Četa Toneta Tislja je še zapretila z delnim izidom 4:0, nato pa so v Bonifiki popolnoma zagospodarili domači, ki so v 2. polčasu še stopnjevali ritem.

Ose z izjemno končnico do dveh točk
Vodilno Gorenje je na Kodeljevem slavilo po pravi drami - s 27:26. Domači so slabi dve minuti pred koncem vodili s 26:24, a so nato gostje z goli Momirja Rnića (vseh 6 zadetkov v drugem polčasu), Boštjana Kavaša in Adnana Harmandića zrežirali preobrat. Zadnji napad gostiteljev ni obrodil sadov.

Novega prvaka bo tako dal dvoboj med Cimosom in Gorenjem prav v zadnjem krogu prvenstva, ki je na sporedu 28. maja.