Tjaš Lesničar, ki bo 26. marca praznoval 19. rojstni dan, je dosegel peti zadetek v Podmežakli.

To je tretja zmaga železarjev na osmih tekmah, s katero so si zagotovili najmanj drugo mesto. Jeseničani, ki so na 28 tekmah rednega dela doživeli le tri poraze, bodo morali na tekmeca v četrtfinalu počakati do začetka marca, ko bodo končane vse tekme drugega dela.

Heigl izenačil z igralcem manj
V 18. minuti je mrežo gostov načel Joonas Larinmaa. Takoj zatem so imeli železarji še prednost igralca več, ko je moral na kazensko klop Lars Bosecker. Thomas Heigl je izkoristil veliko nezbranost Jeseničanov in z igralcem manj izenačil na 1:1.

Železarji v petih minutah zadeli trikrat
V drugi tretjini so Jeseničani prikazali najboljšo igro. V 35. minuti je Eric Pance z leve strani zadrsal za vrata Salzburga in podal pred gol, Larinmaa pa je z močnim strelom ob bližnji vratnici ukanil Maximiliana Wolfa. Le minuto in devet sekund zatem je Miha Logar ušel po desni strani in podal pred vrata, Erik Svetina pa je iz bližine povišal na 3:1. Deset sekund pred koncem druge tretjine je Rudolfs Polcs že odločil tekmo.

Lesničar in Pance potrdila visoko zmago
V 46. minuti se je plošček po strelu Lovra Kumanovića zaustavil tik pred golovo črto, gostom ga ni uspelo izbiti, Tjaš Lesničar pa ga je potisnil v mrežo za 5:1. Končni izid je postavil Pance ob prednosti igralca več v 52. minuti. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 30:28.

Zadnji krog drugega dela bo na sporedu v soboto, ko bodo Jeseničani prosti. Zadnji trije potniki v končnico bodo znani prihodnji teden, ko se bodo med seboj srečali najboljši iz dveh kvalifikacijskih skupin. Četrtfinale na štiri zmage se bo začel 7. marca.