Hillary Knight je takole dosegla zmagoviti gol, s katerim so Američanke nadaljevale niz uspehov v zadnjih letih. Foto: EPA

Tekmo in prvenstvo je odločila Hilary Knight, ki je svoj peti zadetek na turnirju dosegla po sedmih minutah in 48 sekundah dodatnega dela igre.

Na dosedanjih SP-jih so bile z devetimi zmagami uspešnejše Kanadčanke, vendar je Američankam uspelo nadaljevati niz zmag. Branilke naslova so povedle v 17. minuti, ko je po podaji sestre dvojčice Monique zadela Jocelyne Lamoureux. Osem sekund pred koncem uvodnega dela igre je izenačila Gillian Apps, po 13 minutah druge tretjine pa so Američanke znova vodile. Gol je dosegla kapetanka Jenny Potter. Podaljšek je manj kot štiri minute pred koncem zadnje tretjine z igralko več na ledu izsilila Rebecca Johnston. Dvoboj je zaznamovala zelo napadalna igra, saj je Jessie Vetter v vratih ZDA ubranila 50 strelov, Shannon Szabados, njena kolegica na nasprotni strani, pa 47.

Na tekmi za tretje mesto je Finska premagala Rusijo, prav tako po podaljšku in prav tako s 3:2.