Švicar Jonas Hiller je še posebej blestel v zadnji tretjini, ko je ubranil kar 18 strelov. Foto: EPA
Anže Kopitar in Scott Niedermayer
Anže Kopitar ima po 59 odigranih tekmah 62 točk (27+35) in je na 11. mestu lestvice strelcev. Foto: EPA
Jean Sebastien Giguere (Toronto Maple Leafs)
Jean Sebastien Giguere je v prvih dveh nastopih za Toronto ostal nepremagan, zdaj pa je klonil pred dobro znanim San Josejem z 2:3. Foto: Reuters
Andrew Cogliano in Zbynek Michalek
Phoenix je pričakovano pometel z zadnjim Edmontonom (6:1) in se ponovno zavihtel na 4. mesto zahodne divizije. Foto: Reuters

Ducksi so sosede odpravili s 4:2 predvsem po zaslugi učinkovite igre v 2. tretjini, ki so jo dobili s 3:1. Anže Kopitar je v 39. minuti ob izteku kazni Ryanu Whitneyju po dvojni podaji z Ryanom Smythom znižal na 2:3, a je nato že 24 sekund zatem zadel Corey Perry.

Preobrat tokrat preprečil Hiller
V zadnji tretjini so Kingsi sprožili popolno ofenzivo na vrata Jonasa Hillerja, ki je v tem delu igra ubranil kar 18 strelov, skupno 35. Najlepša priložnost za dramatično končnico se je ponudila zelo aktivnemu Kopitarju (8 strelov v okvir vrat), kateremu je Švicar slabe tri minute pred koncem ubranil bekhend iz bližine.

Anaheim vztrajno lovi končnico
Ne najbolje razpoloženi Jonathan Quick (29 obramb), nepotrebne izključitve in napake pri podajah so stale Kralje desete zaporedne zmage. Anaheim je na četrti medsebojni tekmi prvič letos premagal Los Angeles, ki so predtem dobili šest zaporednih obračunov v Ligi NHL. Pred štirimi dnevi so bili v 40 km oddaljenem Staples Centru boljši Kingsi s 6:4. Racmani se z izjemnimi izidi na domačem ledu počasi vračajo v igro za končnico, za osmim Nashvillom zaostajajo za tri točke in tri mesta.

Premalo energije in preveč napak
"To je bila ena izmed tekem, v katerih je imel Anaheim veliko energije in veliko čustev, pri čemer smo mi malo zaostajali. Niz devetih zmag je zelo dober, toda zdaj moramo pogledati na to tekmo in se kaj naučiti, da hitro dobimo novo zmago. Tekma traja 60 minut, v 2. tretjini smo izgubili veliko ploščkov, zaradi česar smo si prislužili nekaj izključitev, kar so v "power playju" znali kaznovati," se je Kopitar ozrl na tekmo, na kateri je bil sicer najboljši Kralj.

Montreal Canadiensi z novim vodjem
Generalni menedžer Montreala Bob Gainey je nepričakovano odstopil, na vrhu najuspešnejšega moštva v zgodovini NHL-a (24 naslovov). Zamenjal ga bo dosedanji pomočnik Pierre Gauthier. Dolgoletni igralec Canadiensov je bil menedžer kluba vse od leta 2003. Poleti so "habsi" doživeli popolno prenovo moštva, trenutno je Montreal na 6. mestom.