Anže Kopitar je po mojstrski uporabi rok preigral Hillerja in dosegel 61. točko v sezoni. Foto: EPA
Anže Kopitar
Anže Kopitar se s svojimi kolegi veseli že osme zaporedne zmage. Foto: EPA
Jason Blake
Jason Blake je dosegel prvi gol na tekmi, a na koncu so se veselili gostitelji. Foto: EPA
Jonathan Quick
Jonathan Quick se je veselil osme zaporedne zmage v vratih LA-ja, kar je nov klubski rekord. Na začetku 90-ih sta namreč pri osmih zaporednih zmagah branila Kelly Hrudey in Robb Stauber. Foto: EPA
Aleksander Ovečkin
Aleksander Ovečkin je za 500 točk potreboval 373 tekem. Foto: Reuters
Hokejisti Ottawe
Hokejisti Ottawe so se po 11. zaporedni zmagi v Vzhodni konferenci dvignili na peto mesto. Foto: Reuters

Los Angeles je leta 1992, ko je zanj igral najboljši hokejist do zdaj Wayne Gretzky, že nanizal osem zaporednih zmag. Kralji so 18 let pozneje rekord izenačili z zmago nad Anaheimom s 6:4. Slovenski reprezentant je spet blestel, saj je dosegel kar 4 točke (2 gola in 2 podaji)! Še pomembneje - bil je daleč najboljši mož na igrišču, z odličnimi potezami pa je nakazal, da je še v boljši formi, kot je bil na začetku sezone, ko je bil nekaj tednov celo vodilni strelec lige.

Prvi preobrat začel Kopitar
Tekma je bila polna preobratov. Bolje so začeli gosti, ki so v šesti minuti povedli z golom Jasona Blaka. Prvi preobrat je začel ravno 22-letni Hrušičan. Najprej je dobro minuto pred koncem uvodne tretjine izenačil, na začetku druge tretjine pa je mojstrsko zaposlil Wayna Simmondsa, ki je Kralje popeljal v vodstvo z 2:1.

Rački s štirimi streli dosegli tri zadetke
Na začetku zadnje tretjine je kazalo na brezskrben konec tekme, saj je Jack Johnson v 42. minuti povišal vodstvo že na 4:1, a Rački so imeli svoje načrte. Z vsega štirimi streli so trikrat zatresli mrežo Jonathana Quicka in že v 50. minuti izenačili na 4:4.

Kopitar spet povlekel domači voz
A to je bil računan brez krčmarja (bolje rečeno Kopitarja). Slovenski as je v 55. minuti dobil obračun z Ryanom Getzlafom, nato streljal na gol, odbitek pa je v mrežo spravil Dustin Brown za novo vodstvo. V zadnji minuti je sledila najlepša akcija tekme, saj je "Kopistar" lepo položil Jonasa Hillerja in ob vratnici spravil plošček v mrežo.

"Zmagovati je zabavno"
Kopitar je na ledu prebil 22 minut, v katerih je petkrat streljal v okvir nasprotnih vrat, posebej aktiven je bil v zadnji tretjini (štirje streli), zato ni bilo presenetljivo, da je bil izbran za igralca tekme. "Zmagovati je zabavno, osemkrat zapored pa je še lepše. Veseli smo predvsem za navijače, ki kar predolgo niso mogli uživati ob uspehih Kingsov. Najlepša hvala navijačem, da so nas podpirala in upam, da se jim bomo letos primerno oddolžili," je bil navdušen Kopitar, ki je na prav vseh osmih tekmah dosegel vsaj eno točko, kar je njegov najdaljši niz v štiriletni karieri.

Že četrti na zahodu
Jack Johnson je prvič v karieri dosegel štiri točke (gol in tri podaje). Kraljem sosedje iz Anaheima v zadnjem času očitno "ležijo", saj so dobili še peto medsebojno tekmo. Na lestvici Zahodne konference so že splezali na četrto mesto, sicer imajo več točk kot tretjeuvrščeni Vancouver, a vodilna moštva vseh divizij so samodejno razvrščena med mesta od ena do tri.

Ovečkinov mojstrski prodor za 500. točko
Zaporednih zmag pa ne niza le LA. Washington je namreč s 6:5 v gosteh ugnal NY Rangerse, kar je že njihova 12. zaporedna zmaga. Igralec tekme je bil Aleksander Ovečkin, ki je 9 sekund pred koncem druge tretjine znižal na 5:4. Ruski as se je po odličnem samostojnem prodoru veselil že 500. točke v Ligi NHL. Ottawa je s 3:1 ugnala Vancouver in niz zmag podaljšala na 11.