Jeseničani serije porazov v Linzu niso ustavili. Foto: Iztok Novak
HK Jesenice
Forma Jeseničanov v zadnjem času pada in s tem tudi uvrstitev na lestvici. Foto: Iztok Novak
Nik Zupančič
Za zmaje je ponovno zaigral Nik Zupančič, ki je manjkal na zadnjih treh tekmah. Foto: Iztok Novak
Todd Elik
Todd Elik je dosegel drugi gol zmajev. Foto: Iztok Novak

Po dveh zaporednih porazih in ne najboljši igri, zaradi katere je bil na svoje varovance jezen jeseniški trener Doug Bradley, so železarji gostovali v "vročem" Linzu, ki je po slabem začetku sezone nanizal sedem zaporednih zmag. Zadnjo je odnesel iz Tivolija, predvsem po zaslugi Alexa Westlunda, ki je v obup spravljal svoje nekdanje soigralce in prvič v sezoni ohranil nedotaknjena vrata.

Železarji so začeli slabo. Potem ko je Baumgartner zapravil dve priložnosti za vodstvo, je v 70. sekundi Gabra Glaviča po podaji Roberta Shearerja in Petrija Limatainena premagal Patrick Leahy. Po vodilnem zadetku Linza igra nikakor ni stekla tekoče; na obeh straneh so se vrstile izključitve.

Lepo priložnost za povišanje vodstva je zapravil Ray Dilauro. Pak se je ob njegovem strelu odbil od vratnice. Bolj natančen je bil v 38. minuti Gregor Baumgartner, ki je povišal na 2:0. Glaviča je po prodoru Shearerja v 46. minuti ponovno matiral Leahy. Na drugi strani je Westlund drugič letos zaklenil vrata. Nekdanji čuvaj mreže zelenih je podobno kot pred dnevi v obup spravljal jeseniške napadalce.

"Mo" ostal v Ljubljani
Tilia Olimpija, ki se nikakor ne more odlepiti z dna lestvice je v Celovec odpotovala brez vratarja Mika Morissona, ki je zaradi ne najbolj prepričljivih predstav deležen glasnih kritik, v Ljubljano pa že prihaja nov vratar. V vratih zmajev je tekmo začel mladi Aleš Sila.

KAC, ki je drugi na lestvici, je v prvih minutah močno pritisnil na vrata Sile. Schneider je zapravil 100-odstotno priložnost. Po začetnem pritisku gostiteljev so imeli ob izključitvi Gregorja Hagerja in Johannesa Kirisitsa gostje kar 1:17 minute prednost dveh igralcev na ledu, a je niso znali izkoristiti. Najlepšo priložnost za vodstvo zmajev je imel Banham, a je vratar Hannes Enzenhofer ohranil mrežo nedotaknjeno.

Črna druga tretjina
Sila, ki je v prvi tretjini obranil vseh deset strelov na svoja vrata, je moral po pak za svoj hrbet v drugi kar štirikrat. V drugi minuti druge tretjine je bil na klopi za kaznovane Banham, kar je KAC izkoristil. S šestih metrov je bil natančen Jeffrey Shantz. Na 2:0 je v 27. minuti z "bombo" z modre linije povišal Jeffrey Tory. Ob izključitvi Herburgerja je podajo Brendana Yareme izkoristil najboljši strelec zelenih. Frank Banham je z dobrim strelom zaostanek zmajev zmanjšal v 29. minuti.

Odgovor domačih je bil hiter. Najprej je bil ob igri z igralcem več (izključen je bil Pasi Petriläinen) natančen Christoph Harand, tri minute kasneje pa je napačno postavljenega golmana Olimpije premagal Sean Brown. Zaostanek Ljubljančanov je po lepi podaji Banhama zmanjšal Todd Elik.

Zadnjo tretjino so varovanci Randyja Edmondsona začeli dobro. Na gol zaostanka je zmaje popeljal Andrej Tavželj po podaji še enega branilca Kevina Mitchella. Upanje, da bodo zmaji izenačili, je umrlo v 53. minuti, ko je na dva gola razlike z močnim strelom pod prečko povišal Brown. KAC je potreboval le osem sekund, da je izkoristil igralca več na ledu. Končni rezultat 6:3 je postavil Andrew Schneider, ki je zadel prazno ljubljansko mrežo.