David Laliberte je s hat-trickom potopil rdeče bike. Foto: MMC RTV SLO

Južni Tirolci, ki prvič igrajo v Ligi Ebel, so finalno serijo začeli z brejkom na Solnograškem. Gostje so povedli minuto in pol pred koncem prve tretjine, ko je Bernda Brücklerja premagal Rick Schofield. Po dobri polovici tekme je Bolzano vodil že s 3:0, saj sta bila uspešna Kim Strömberg in David Laliberte, ki je 40 sekund pred koncem druge tretjine povišal na 4:1. Vmes je za znižanje zaostanka rdečih bikov zadel Thomas Raffl.

V zadnji tretjini sta visoko zmago oplemenitila Macgregor Sharp in Laliberte, ki mu je za hat-trick podal slovenski reprezentančni napadalec Pance. Luka Gračnar je bil na klopi Salzburga.

Finale, prva tekma:
SALZBURG - BOLZANO 0:1
1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Raffl 37.; Schofield 18., Strömberg 27., Laliberte 33., 40., 55., Sharp 51.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage. Druga tekma bo v nedeljo v Bolzanu.