Takole je Ryan Spooner odločil tekmo v korist Bostona. Zadel je minuto in 40 sekund pred koncem podaljška. Foto: Reuters

Danes ste lahko videli veliko nevarnih naletov, ki so – očitno – potešili apetite navijačev.

Claude Julien, trener Boston Bruinsev
false
Paul Byron je dobre tri minute pred iztekom rednega dela srečanja poravnal izid na 1:1, a je Montreal vseeno klonil v podaljšku. Foto: Reuters
false
Hokejisti Pittsburgha so se znesli nad Arizono, slavili so s 7:0. Med strelce se je vpisalo sedem različnih igralcev. Foto: Reuters

Prvi zadetek na precej izenačeni in napeti tekmi je padel šele v drugi tretjini, ko je v polno zadel Austin Czarnik. Ta je v 39. minuti oddrsal v protinapad in z leve strani s strelom iz zapestja plošček ob bližnji vratnici poslal za hrbet nemočnega Careyja Pricea.

Gostitelji so se dolgo trudili in iskali izenačujoči zadetek, dobre tri minute pred iztekom rednega dela tekme so ga vendarle našli, potem ko je odbiti plošček v mrežo iz bližine pospravil Paul Byron. Vseeno slavje domačih navijačev ni trajalo dolgo, saj je v podaljšku Price klonil še drugič na tekmi. Po lepi podaji Toryja Kruga se je pred vrati sam znašel Ryan Spooner, ki je spretno zadel in Bostonu priboril 16. zmago v sezoni.

Igra na ledu v Bell Centru je bila sicer, kot je na dvobojih med Bostonom in Montrealom v navadi, zelo groba, polna grobih naletov, ki so bili na meji dovoljenega. "Danes ste lahko videli veliko nevarnih naletov, ki so – očitno – potešili apetite navijačev," je po tekmi dejal trener Bostona Claude Julien.