Žiga Pance se je v Tivoliju dvakrat vpisal med strelce. Foto: Iztok Novak
Toni Dahlman
Edini jeseniški zadetek je dosegel Toni Dahlman. Foto: Vid Novak
Matej Hočevar
Matej Hočevar je dosegel peti zadetek in potrdil deveto zmago Olimpije v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO
Alex Westlund
Alex Westlund je v Podmežakli le enkrat ploščico pobral iz svoje mreže. Foto: Iztok Novak

Prvo ime srečanja je bil v Tivoliju nedvomno Žiga Pance. Kapetan zeleno-belih je dvakrat zadel in prispeval še podajo. Med strelce se je za 4:2 vpisal tudi njegov mlajši brat Erik. Prvič so se domačim navijačem predstavile tri okrepitve Ljubljančanov - Jeff Tory, povratnik pri Olimpiji Burke Henry in Jan Chabera. Češki vratar je znova dobil prednost in po slabem debiju v Salzburgu tokrat bolje opravil svoje delo.

Zmaji so igrali brez prvega strelca Andreja Hebarja, ki se je za incident na zadnji tekmi že javno opravičil, poleg tega pa je tudi po telefonu poklical Kevina Puschnika. Po dobrem začetku gostiteljev so po praktično prvi nevarni akciji povedli hokejisti Gradca. Zadel je kanadski branilec Nick Kuiper. Dve minuti kasneje so z igralcem več zmaji izenačili. Z modre črte je mrežo z močnim strelom zatresel Damjan Dervarič. V 16. minuti je moral Fabian Weinhandl drugi pobrati plošček iz svojih vrat. Petr Šachl je lepo našel samega Žigo Panceta, ki je avstrijskega vratarja premagal med nogama. Pred iztekom prve tretjine je Matthias Iberer izid poravnal na 2:2.

Hočevar potrdil deveto zmago v sezoni
Olimpija je znova povedla po akciji Mateja Hočevarja, Šachla in Žige Panceta. Zadnji je ugnal Weinhandla. Prednost je varovancem Hannuja Järvenpääja uspelo povišati v 32. minuti prek Erika Panceta. Sledil je pritisk gostov, ki so priključek ujeli štiri minute kasneje. Christoph Harand je preigral celotno obrambo zmajev in znižal na 4:3. V zadnjem delu je drugič na tekmi Toni Mustonen zadel vratnico, nekaj več kot deset minut pred koncem pa je zmago potrdil Hočevar, ki je plošček po strelu Žige Pavlina preusmeril v gol.
Četrti zaporedni domači poraz Jesenic
Jeseničani so četrtič zapored klonili v domači Podmežakli. Tokrat so bili boljši avstrijski železarji, ki sicer zasedajo zadnje mesto na lestvici. Trener Heikki Mälkiä ni mogel računati na napadalca Marca Cavosieja in Marjana Manfredo. Linz je prvič zaigral z novima kanadskima okrepitvama.

V 11. minuti so domači hokejisti povedli. Kronali so prednost igralca več na ledu. Rok Tičar je lepo podal, z neposredne bližine pa je gol dosegel Finec Toni Dahlman. Jeseničani so potrebovali vsega devet sekund, da so izkoristili številčno prednost. Le sekundo več so potrebovali gosti. Pet minut kasneje je na kazenski klopi sedel Anže Kuralt, Frankiln MacDonald je poskusil z modre črte, v mrežo pa je plošček preusmeril Rob Shearer.

V 39. minuti je v vodstvo črna krila povedel Patrick Leahy. V zadnji tretjini so si gostitelji priigrali nekaj priložnosti, a se Alex Westlund ni dal. V 56. minuti je zmago potrdil Justin Keller, ki je izza vrat zadrsal pred Jaaka Soumalainena in zadel pod prečko.