Menda že deset let Podmežakla ni bila tako nabito polna. Res prava hokejska fešta!

5.000 gledalcev je odločitev o zmagi videlo že ob koncu prve tretjine. Mrežo Tomija Satosaarija je načel Anže Terlikar, tik zatem je s silovitim strelom zadel Aleš Kranjc, na 3:0 pa je z igralcem manj (!) povišal Tomaž Razingar. Vsi trije zadetki so padli v razmiku minute in pol.

Jeseniški orkan se je nato umiril. Ljubljančani so dvakrat znižali izid, vendar so gostitelji vedno odgovorili z golom. Ob koncu so srečanja so prek Davida Mlinarca in Razingarja zabili še dva.

To je bil 6. večni derbi v tej sezoni. Vse tekme, razen uvodne avgusta na Bledu, so dobili železarji.

Tudi v tokratnem dvoboju med večnima tekmecema ni šlo brez obračunavanja. V 19. minuti sta si v lase skočila Kranjc in Matt Pettinger, za kar ju je sodnik "nagradil" s kaznijo igre.

Tretji slovenski predstavnik v tem tekmovanju Slavija je v Zalogu z 2:1 izgubil proti madžarskemu Dacu.

ACRONI JESENICE - ZM OLIMPIJA 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)
5.000; Terlikar 15., 38., Kranjc 16., Razingar 17., 58., Mlinarec 55.; Por 17., Dervarič 43.

SLAVIJA - DAC 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)