Aleš Mušič

Ljubljančani so v nedeljo izgubili v Bolzanu z 1:6, tokrat pa so bili v igri do 50. minute, nato pa so prejeli kar štiri zadetke in tako ostajajo brez zmage v Dornbirnu.

Nekdanji zmaj Chris D'Alvise je v 4. minuti po prestani kazni zadrsal sam pred gol, njegov strel je vratar Jeff Frazee še ubranil, odbitek pa je Oliver Achermann pospravil v mrežo. To ni zmedlo gostov, ki so odgovorili z akcijo Sache Guimonda in Aljaža Uduča, ki je z bližine izenačil v 17. minuti. Dve minuti zatem je moral na kazensko klop Gal Koren, D'Alvise pa je bil natančen ob prednosti igralca več.

Bussieres v vratnico
V drugi tretjini je bila Olimpija celo boljša in imela več priložnosti, dvakrat tudi prednost igralca več, učinka pa ni bilo. Raphael Bussieres je po lepem strelu iz oobrata zadel le vratnico. Razmerje v strelih v drugem delu igre je bilo 10:12.

Po znižanju Mušiča zmanjkalo moči
V 46. minuti je Stefan Häussle povišal na 3:1. Gostje se niso predali, za znižanje je poskrbel kapetan Aleš Mušič tri minute zatem z lepo odmerjenim strelom pod prečko po hitrem protinapadu. Toda le 81 sekund pozneje je sledil še en gol Dornbirna, z bližine je bil James Arniel. Po tem zadetku je Olimpiji zmanjkalo moči in zbranosti, Dornbirn pa je v nekaj minutah napolnil mrežo za visokih 7:2. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 39:25.
"Imamo zelo kratko klop, kar se pozna, če igramo dve težki tekmi v zaporednih dneh. Ob koncu tekme nas je zmanjkalo energije, kar je Dornbirn znal unovčiti," je poudaril trener Bojan Zajc.

Konec tedna še dve gostovanji
Serija gostovanj se nadaljuje v petek v Gradcu, ki je v letošnji sezoni v Tivoliju dvakrat klonil po podaljšku. V nedeljo sledi še pot v Znojmo, naslednjo domačo tekmo bodo zmaji igrali 20. decembra proti KAC-u.