MacGregor Sharp in soigralci so v končnici še brez poraza. Innsbruck in Bolzano so odpravili s 4:0 v zmagah. Foto: www.alesfevzer.com

Capitalsi so se veselili prve zmage na finalnih tekmah avstrijskega prvenstva po 12. aprilu 2005. Leta 2013 proti Celovčanom so prejeli metlo (0:4 v zmagah).

Več kot 7.000 gledalcev v dvorani Alberta Schultza je bilo na nogah v 7. minuti, ko je Andreas Nödl izza vrat sijajno podal do Taylorja Vausa, ki je z natančnim diagonalnim strelom matiral Davida Madlenerja. Riley Holzapfel je še pred koncem uvodne tretjine povišal na 2:0.

Celovčani so se otresli pritiska v drugi tretjini. Stefan Geier je znižal ob prednosti igralca več v 31. minuti. Ključna je bila 37. minuta, ko je Aaron Brocklehurst z izjemnim strelom pod prečko povišal na 3:1 ob "power playu".

V zadnji tretjini so bili gostje precej nevarnejši (streli na vrata 3:15), a je bil Lamoureux vedno na pravem mestu. Končni izid je postavil Jerry Pollastrone po sijajnem strelu z bekhendom iz obrata, plošček je poslal Madlenerju med nogama v mrežo. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 20:29.

Celovška ekipa, kjer igrata tudi slovenska reprezentanta Žiga Pance in Mitja Robar, v finalu lovi že 31. naslov avstrijskega prvaka, Dunaj pa šele drugega, potem ko so se hokejisti iz prestolnice prvega naslova veselili v sezoni 2004/05.