Eric Pance je dvakrat zadel v drugi tretjini. Foto: Drago Cvetanovič

V sredo so železarji zapravili prvi zaključni plošček v Podmežakli, ko so zapravili vodstvo z 2:0. Lustenau je velik preobrat dosegel 2,2 sekunde pred koncem.

Gorenjci so četrto tekmo odlično začeli. Žan Jezovšek je zadel za vodstvo že po 83 sekundah po podaji Tadeja Čimžarja. Jaka Ankerst je v 19. minuti povišal na 0:2.

V 24. minuti je na kazenski klopi sedel Miha Logar, Eric Pance pa je bil natančen z igralcem manj po hitrem protinapadu. Isti igralec je tri minute zatem izkoristil še kazenski strel, ko je prekršek naredil Pierre Wolf. Že po polovici tekme je bilo jasno, da so gostitelji nemočni.

Vratar Patrick Machreich je že v 55. minuti zapustil vrata, Sebastijan Hadžić je tri minute in pol pred koncem zatresel prazno mrežo. Vratar železarjev Žan Us se je izkazal z 32 obrambami.

Prva polfinalna tekma bo na sporedu prihodnjo soboto ob 20.30 v Asiagu. Ekipi bosta prav tako igrali na tri zmage.