Ilja Kovalčuk je bil lani junak finala proti Kanadi, letos pa je zadel že v uvodni tekmi. Foto: EPA
Ilja Brizgalov
Ilja Brizgalov je bila nočna mora nemških napadalcev. Foto: EPA
Steve Stamkos
Steve Stamkos je dosegel prva dva zadetka za Kanado. Foto: EPA

V Bernu so branilci naslova povedli že v deveti minuti, ko je Aleksander Radulov podal do Olega Saprikina. V naslednji minuti je Ilja Kovalčuk povišal na 2:0. Po četrt ure je bila tekma že odločena, saj je bil natančen še Sergej Zinovjev. Nemci so se dobro upirali v drugi tretjini, potem pa sta Anton Kurjanov in Danis Zaripov ob prednosti igralca več potrdila gladko zmagov Rusov. Vratar Ilja Brizgalov je obranil vseh 20 strelov. Rusi so imeli le štiri kazenske minuite, Nemci pa kar 18.

Stamkos in Heatley napolnila mrežo Belorusov
Kanada v Zürichu ni imela težav z Belorusi. Steve Stamkos je zadel že v 65. sekundi, nato pa je Vitaloija Kovala ukanil še ob "power playu" v 15. minuti. Svetovni podprvaki so v drugi tretjini malce umirili ritem igre, potem pa do vrha napolnili mrežo Belorusije. V zadnji tretjini je dvakrat zadel Dany Heatley. Sijajni napadalec Ottawe Senatorsov je v 45. minuti tudi podal Jasonu Spezzi za tretji zadetek. Častni gol za Beloruse je zabil Mihail Grabovski.

Gostiteljica Švica je v skupini B z 1:0 odpravila Francijo, Slovaška pa je v razburljivi večerni tekmi skupine A s 4:3 premagala novinca med elito, Madžarsko.